Rubriky:

Cyklistika

Kwiatkowski porazil Sagana v duelu mistrů světa na E3 Harelbeke

25. března 2016 19:07 - Harelbeke

Mistr světa v cyklistice z roku 2014 Michal Kwiatkowski z Polska porazil ve spurtu dvojice uprchlíků úřadujícího šampióna Petera Sagana ze Slovenska a vyhrál belgickou klasiku E3 Harelbeke. Loni druhý Zdeněk Štybar musel v průběhu závodu likvidovat ztrátu po defektu a vyčerpaný dokončil na patnáctém místě.

 

zdenekstybar.com

Kwiatkowski se Saganem odjeli ze skupiny favoritů zhruba 30 kilometrů před cílem a brzy si vytvořili půlminutový náskok, který si díky vzorné spolupráci udrželi až do cílové rovinky. V ní se Polákovi podařil z druhé pozice nečekaný útok a Sagan už nedokázal reagovat.

Favorizovaný slovenský cyklista dojel do cíle tři sekundy za Kwiatkowským a letos pošesté skončil druhý. Šestadvacetiletý rodák ze Žiliny tak stále čeká na první výhru v duhovém dresu.

Kwiatkowski se stal prvním polským vítězem na E3 Harelbeke a druhým za sebou v dresu Sky po loňském triumfu Brita Gerainta Thomase. "Věděl jsem, že mám dobré nohy, musel jsem se pokusit o výhru, jiná možnost nebyla. Vím, jak se Peter cítí, jezdit v duhovém dresu je hodně těžké. Ale oba jsme udělali dobrý závod," uvedl pětadvacetiletý vítěz.

Štybara postihl asi 40 kilometrů před cílem defekt a společně se Švýcarem Fabianem Cancellarou, jež měl také technické problémy, se museli dotahovat do vedoucí skupiny. V závěrečných kilometrech už český cyklista neudržel tempo a dojel osamocen se ztrátou dvou a půl minut.

Cyklistický jednorázový závod E3 Harelbeke (WorldTour) - 206,4 km:
1. Kwiatkowski (Pol./Sky) 4:55:18
2. Sagan (SR/Tinkoff) -3
3. Stannard (Brit./Sky)
4. Cancellara (Švýc./Trek)
5. Stuyven (Belg./Trek)
6. Boom (Niz./Astana) všichni -11
15. Štybar (ČR/Etixx-Quick Step) -2:32
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika