Rubriky:

Cyklistika

Ač bažant, přebírá nabídky pro budoucnost. Vyloučen není ani přestup po bok Sagana

4. dubna 2017 18:43 - Praha

Byť vstoupil teprve do čtvrtého měsíce kariéry mezi silničními cyklisty, získalo jméno Ondřeje Cinka dobrý zvuk. Přinejmenším tak dobrý, že má jistotu pro budoucnost. Roční kontrakt s týmem Bahrajn-Merida nebude představovat jen epizodu v pelotonu. Šestadvacetiletý rodák z Rokycan už vybírá z nabídek na další sezóny.

 

teambahrainmerida.com

Cink po ukončení fungování bikové stáje Merida řešil na konci minulého roku, kam se vrhne. Když se naskytla příležitost zkusit štěstí v silničním pelotonu, neměl mladý závodník mnoho dalších možností, a tak se vrhnul do neznáma. Postupně oslnil při etapových bitvách v Austrálii i Andalusii či v klasice Strade Bianche. A pro závod v Katalánsku mu tým svěřil coby bažantovi pozici lídra.

„Výsledky jsem si získal respekt. Nejsem na stejném levelu jako mladí kluci, byť jedeme třeba shodně první sezónu ve World Tour a já jsem vlastně první rok na silnici. Ale od starších se pořád učím a sbírám informace," vypraví Cink, který aktuálně bojuje v závodě Kolem Baskicka.

Tým si služeb mladého českého jezdce váží natolik, že jej zařadil do dvanáctičlenné nominace pro Tour de France, z níž vypadnou už jen tři závodníci. „Nemohl jsem ani uvěřit, že by mě chtěli na nejslavnější závod. Po zařazení do výběru jsem neměl slov," přiznává Cink.

Důvěra týmu v dvojnásobného účastníka olympijských her na horských kolech je i odrazem Cinkova postavení v hierarchii Bahrajn Merida. A z něj plyne i jistota pro budoucnost. „Už se řeší nový kontrakt. Nejpozději koncem května by mělo být vše uzavřené," tvrdí Cink.

S nabídkou vylepšené a delší smlouvy přispěchala stávající stáj, ovšem vyloučen není ani přestup ke konkurenci. Dokonce po bok dvojnásobného mistra světa Sagana. „Donesly se mi informace o zájmu Bory, ale nechci se tím rozptylovat. Agent mě ujišťuje, že kontrakt bude," říká Cink.

A není pochyb, že je v dobrých rukou, neboť o českého jezdce pečuje stejný muž jako o slavného Itala Nibaliho. „Každá stáj funguje jinak. Ještě si zvykám na nynější tým, tudíž by bylo komfortnější pokračovat, kde jsem," přiznal Cink, že barvy by měnil nerad.

Kolem Baskicka (WorldTour) - 2. etapa (173,4 km)
1. Albasini (Švýc./Orica) 4:35:22
2. Richeze (Arg./Quick-Step)
3. De Bie (Belg./Lotto)
4. Matthews (Austr./Sunweb)
5. Martens (Něm./LottoNL)
6. Mohorič (Slovin./SAE Team Emirates)
...50. Kreuziger (ČR/Orica)
59. Cink (ČR/Bahrajn Merida) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí
1. Matthews 8:20:29
2. Richeze
3. De Bie
4. Schwarzmann (Něm./Bora)
5. Valverde (Šp./Movistar)
6. McCarthy (Austr./Bora)
...39. Kreuziger
40. Cink všichni stejný čas
Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.