Rubriky:

Cyklistika

Polskému týmu CCC ukradli před Amstel Gold Race osmnáct kol

14. dubna 2017 14:08 - Valkenburg

Zloději výrazně zkomplikovali polské cyklistické stáji CCC Sprandi Polkowice přípravu na nedělní klasiku Amstel Gold Race. V noci na dnešek totiž z jejich týmového kamionu v nizozemském Valkenburgu zmizelo 18 kol a šest sad náhradních kol. Osmička cyklistů včetně Čecha Františka Sisra se přesto závodu série WorldTour zúčastní.

 

Jan Brychta / Czech Cycling Tour

"Došlo k tomu na hlídaném parkovišti před hotelem, navzdory tomu, že kamion měl alarm a dveře blokovalo další týmové vozidlo, jež bylo zaparkováno hned před ním. Netušíme, jak zloději překonali bezpečnostní opatření," uvedl na týmovém webu sportovní ředitel CCC Piotr Wadecki.

Tým se nyní snaží sehnat a dopravit do Nizozemska náhradní vybavení. Využijí se tréninková kola, která budou vyzvednuta v domovech jezdců, a kola ze skladiště, jež ještě nebyla přidělena jednotlivým cyklistům.

Za poslední dobu to není poprvé, co se v provincii Limburg staly cyklistické týmy oběťmi zlodějů. Začátkem měsíce přišli o kola členové týmu Nippo-Vini Fantini, loni během Eneco Tour hlásily pokusy o proniknutí do svých kamionů stáje LottoNL-Jumbo a Dimension Data.

"Stává se z toho postupně během limburských závodů tradice. Hluboce se jako Limburčan stydím," napsal na twitteru nizozemský cyklista Tom Dumoulin.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.