Rubriky:

Cyklistika

Ewan vyhrál druhou etapu Tour Down Under a je novým lídrem

17. ledna 2018 07:56 - Stirling
(Aktualizováno: 17. ledna 2018 14:06)

Australský cyklista Caleb Ewan přespurtoval v závěru 2. etapy závodu Tour Down Under slovenského mistra světa Petera Sagana a díky prvenství se dostal také do průběžného vedení. Okrový trikot lídra převzal domácí jezdec od vítěze úvodní etapy Andrého Greipela z Německa, jenž odpadl v závěrečném stoupání.

Video již není dostupné

sntv

Před krátkou cílovou rovinkou ve Stirlingu čekal na peloton kopec, jenž sice řady spurtérů prosel, ale většina z nich se za pomoci svých týmů udržela v čele. Ve spurtu se pak po 148 kilometrech třiadvacetiletý Ewan prohnal kolem favorizovaného Sagana a dojel si na úvodním závodu sezóny World Tour pro sedmé etapové vítězství. Rodák ze Sydney si vynahradil zklamání z úterý, kdy špatně načasoval spurt a byl druhý.

Na druhém místě skončil Ewanův jihoafrický kolega z týmu Mitchelton-Scott Daryl Impey. Třetí byl Australan Jay McCarthy před Saganem, jenž po ztrátě šance na vítězství svěsil nohy.

"Byl to super těžký závěr a nebyli jsme si původně jistí, zda se dostanu nahoru. Ale díky klukům z týmu jsem byl v dokonalé pozici," ocenil stájové kolegy Ewan, jenž vede průběžné pořadí závodu o 10 sekund před Impeym. "Slyšel jsem ve vysílačce, že Greipel na posledním kopci odpadl, takže jsem dostal šanci a jsem rád, že jsem v dresu lídra. Dodá mi to sebevědomí," poznamenal dnešní vítěz.

Kvůli očekávaným vedrům přes 40 stupňů Celsia organizátoři zkrátili čtvrteční 3. etapu s cílem ve městě Victor Harbor o 26 kilometrů na 120,5 km.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour) - 2. etapa (148,6 km):
1. Ewan (Austr./Mitchelton-Scott) 4:03:55,
2. Impey (JAR/Mitchelton-Scott),
3. McCarthy (Austr./Bora-Hansgrohe),
4. Sagan (SR/Bora),
5. Haas (Austr./Kaťuša-Alpecin),
Průběžné pořadí:
1. Ewan 7:54:00,
2. Impey -10,
3. Sagan,
4. McCarthy oba -12,
5. Haas,
6. Restrepo (Kol./Kaťuša-Alpecin) oba -15.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika