Trevor Immelman vyhrál golfové Masters, svůj první turnaj major

AUGUSTA

Jihoafrický golfista Trevor Immelman vyhrál svůj první turnaj kategorie major, když o tři rány kraloval letošnímu Masters. Poté jej mohl slavnostně obléci do zeleného saka, tradiční prémie pro vítěze, loňský šampion Zach Johnson, jenž skončil dvacátý. První hráč světového žebříčku a největší favorit Tiger Woods nedokázal stáhnout ztrátu z předchozích dnů, propracoval se ale nakonec na druhé místo.

V posledním kole se osmadvacetiletému Immelmanovi nedařilo tolik jako v předchozích třech a dokončil jej s výsledkem 75, tedy se třemi údery nad par. Tak špatné poslední kolo měl celkový vítěz naposledy v roce 1962, kdy se radoval ze zeleného saka legendární Arnold Palmer.

O svůj náskok se musel Immelman strachovat především v závěru, protože zkazil 16. jamku a zahrál dva údery nad normu. Při posledních dvou jamkách už se ale opět plně koncentroval a nenechal si ujít největší úspěch kariéry.

"Byl to těžký den. Nebezpečí číhá za každým rohem, což jsem si ověřil na šestnáctce. Pořád jsem si říkal, že to prostě musím udržet, a povedlo se. Jsem na sebe pyšný, nemohu tomu uvěřit," dodal šťastný vítěz.

Golfový turnaj v Augustě:
1. Immelman (JAR) 280 (68+68+69+75), 2. Woods 283 (72+71+68+72), 3. Cink 284 (72+69+71+72) a Snedeker 284 (69+68+70+77), 4. Mickelson 286 (71+68+75+72), Flesh (všichni USA) 286 (72+67+69+78) a Harrington (Ir.) 286 (74+71+69+72).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.