Woods si zatrénuje se senzací McIlroyem

Největší současná senzace evropského golfu, irský teenager Rory McIlroy, si v posledních dnech užívá jednu skvělou zprávu za druhou. Posuďte sami.

V neděli vyhrál 19letý McIlroy svůj první turnaj na European Tour, Dubai Desert Classic. V pondělí se našel na 16. místě světového žebříčku (loni v srpnu byl na 172. příčce). V úterý mu byl potvrzen další start na americké půdě: kromě debutu na dubnovém Masters, dvou turnajů World Golf Championship (únorového MatchPlay a březnového CA Championship) odehraje před majorem také Shell Houston Open. A ve středu oznámil, že si na Masters zatrénuje s esy.

Americký veterán Mark O´Meara, s nímž McIroy odehrál dvě kola v Dubaji, nabídl mladíkovi, že mu zařídí tréninkové kolo s Tigerem Woodsem – pokud světová jednička bude hrát. Navíc má McIlroy slíbeno další cvičné kolo s Erniem Elsem.

„Co se techniky týče, je na tom Rory lépe, než byl v jeho věku Tiger,“ prohlásil O´Meara, který ihned svého kamaráda Woodse telefonicky informoval o McIlroyově talentu. Woods mimochodem pozval McIlroye na svůj turnaj World Challenge v roce 2007, ale hráč ze Severního Irska tehdy odmítl.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.