Suverénní Příhoda a Spilková

Suverénním způsobem získali titulu z jamkového šampionátu amatérů největší překvapení turnaje Martin Příhoda a naopak obrovská favoritka Klára Spilková.

Amatérským Mistrem České republiky v jamkové hře se na osmnáctijamkovém hřišti v Kunětické hoře stal Martin Příhoda, který ve finále porazil Jakuba Stanislava 3/2. „Byl jsem před finále unaven a jsem rád, že už jsem nemusel na poslední jamky,“ řekl vítěz z Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, který však díky své skvělé hře poslední jamky hřiště viděl naposledy v kvalifikaci na rány.

Ženský titul získala Klára Spilková z Golf Clubu Erpet Praha po výhře 5/4 nad Adélou Cejnarovou. I ona prošla akcí jako nůž máslem.

Muži – finále: Příhoda – Stanislav 3/2, o 3. místo: Strýček – Mergl 21. jamka, semifinále: Příhoda – Mergl 5/3, Stanislav – Strýček 4/2, čtvrtfinále: Strýček – Štrouf 5/3, Stanislav – Nechanický 2/1, Příhoda – Uher 4/3, Mergl – Švarc 2/1, z 2. kola: Nechanický – Mrůzek 4/3, Uher – Stanislav 19. jamka, Švarc – P. Korda 1/0.
Ženy - finále: Spilková – Cejnarová 5/4, o 3. místo: Vlčková – Kvídová 4/3, semifinále: Spilková – Kvídová 6/5, Cejnarová – Vlčková 1/0, čtvrtfinále: Vlčková – Šebestová 2/1, Cejnarová – Sobotková 4/2, Kvídová – Vavrušková na 20. jamce, Spilková – Urbanová 7/5, z 1. kola: Cejnarová – Holišová 3/2, Urbanová – Dittertová 1/0.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.