Rubriky:

Golf

Živě

Manželství nevěrného golfisty rozvedeno, Woods přijde o stamilióny dolarů

23. srpna 2010 21:15 - PANAMA CITY

Manželství nejlepšího světového golfisty Tigera Woodse s Elin Nordegrenovou bylo po šesti letech rozvedeno. Na konci loňského roku vyšlo najevo, že slavný americký hráč byl své ženě opakovaně nevěrný. Woods se snažil svazek s někdejší švédskou modelkou, se kterou má dvě děti, zachránit. Na několik měsíců přerušil kariéru a na specializované klinice se léčil ze závislosti na sexu, ale rozpadu manželství nezabránil. Majetkové vyrovnání bude zajímavou dohrou - může jít v přepočtu až o 10 miliard korun!

 

Hans Deryk, Reuters

Rozvod byl v pondělí  zpečetěn u soudu ve floridském Panama City. "Mrzí nás, že je naše manželství minulostí, a přejeme jeden druhému v budoucnosti jen to nejlepší," uvedli Woods a jeho bývalá choť ve společném prohlášení, které citoval server magazínu People.

"I když už nejsme manželé, jsme stále rodiči dvou nádherných dětí a jejich štěstí pro nás oba vždy bylo a bude to hlavní," stojí rovněž v prohlášení. Slavný pár má tříletou dceru Sam Alexis a syna Charlieho Axela, kterému budou v únoru dva roky.

Majetkové vyrovnání bude nejspíš rekordní

Podrobnosti ohledně majetkového vyrovnání Woodsovi nezveřejnili, předpokládá se však, že půjde o rekordní částku. Spekulace hovořily o tom, že třicetiletá Nordegrenová získá až půl miliardy dolarů (skoro 10 miliard korun). O čtyři roky starší Woods je už řadu let nejlépe vydělávajícím sportovcem světa, ročně si přijde na více než 100 milionů dolarů (necelé dvě miliardy korun).

Tiger Woods Tiger Woods foto: Reuters/Matt Sullivan

Příjmy má hlavně z reklamy, ale po vypuknutí aféry vítěz čtrnácti turnajů kategorie major o několik sponzorů přišel. Údajně ho skandál, během kterého se veřejně přihlásilo více než deset jeho údajných milenek, připravil o 35 až 50 milionů dolarů (tedy až miliardu korun).

Osobní problémy se odrazily i ve Woodsovým výkonech. Po dubnovém návratu ke golfu nedokázal vyhrát ani jeden turnaj a nedávno skončil v Akronu dokonce předposlední, což pro něj byla historická blamáž. V tomto týdnu má majitel 71 titulů z okruhu PGA hrát na turnaji The Barclays v Paramusu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf