Rubriky:

Golf

Na Dýšině vyhrála anglická golfistka Burkeová, Vlašínová byla čtyřicátá

9. srpna 2015 17:55 - Dýšina

Anglická golfistka Hannah Burkeová vyhrála Tipsport Golf Masters v Golf Parku Plzeň-Dýšina. Na první triumf v turnaji nejvyšší evropské série LET dosáhla díky celkovému skóre 13 ran pod par. Nejlepší Češkou se stala amatérka Kateřina Vlašínová na děleném 40. místě.

Vlašínová se jako jediná z třinácti startujících domácích hráček dostala do nedělního finále. Největší česká naděje Klára Spilková skončila šedesátá.

Burkeová vstupovala do finále ze sedmého místa a závěrečné třetí kolo zvládla perfektně. Měla sedm birdie bez bogey a celkem během tří dnů zahrála 200 ran. K titulu Angličance pomohla i chyba Dánky Nicole Larsenové, která ještě tři jamky před koncem vedla, ale na šestnáctce udělala triple bogey a skončila druhá.

Dvacetiletá Vlašínová prošla na LET poprvé v kariéře cutem a dohrála s celkovým skóre -1. "Je mi smutno, že už to končí. Užila jsem si to, bylo to úžasné a přinese mi to jenom pozitivní podněty," řekla České televizi Vlašínová, letošní mistryně republiky na jamky a juniorská šampionka na rány.

Ve finálovém kole Vlašínová předvedla pět birdie, dvě bogey a dvě double bogey. Při neúčasti Spilkové ve finále se Vlašínová poprvé vyrovnávala s velkým diváckým zájmem. "Bylo to pro mě něco nového. Ze začátku jsem byla z lidí nervózní, ale po pár jamkách to opadlo a na osmnáctce jsem byla dojatá," řekla předloni nejlepší česká amatérka, která od loňska studuje na Old Dominion University ve Virginii.

Angličanka Melissa Reidová, vítězka českého turnaje LET z roku 2012, si pátým místem zajistila účast v evropském týmu pro Solheim Cup, obdobu mužského Ryder Cupu. Loni se něco podobného na turnaji European Tour na Albatrossu u Prahy povedlo Jamiemu Donaldsonovi a na Ryder Cupu pak zahrál vítězný pat evropského týmu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf