Rubriky:

Golf

První den golfového majoru US Open narušil déšť

17. června 2016 08:23 - Oakmont

Nepříznivé počasí narušilo úvodní den golfového majoru US Open a většina hráčů 1. kolo v Oakmontu nedokončila. V čele je Američan Andrew Landry, který má po sedmnácti jamkách skóre -3.

 

Charles Leclaire, Reuters

Osmadvacetiletý nováček na PGA Tour Landry využil měkčího a přesto náročného hřiště, zahrál pět birdie a dvě bogey. Vede o ránu před krajanem Bubbou Watsonen, který má odehraných čtrnáct jamek, a Dannym Leem z Nového Zélandu.

Kvůli bouřce bylo první kolo poprvé přerušeno hodinu a půl po začátku hry. Pak se golfisté na hřiště vrátili, ale klakson zazněl znovu a v obličejích hvězd jako obhájce titulu Jordana Spiethe či Roryho McIlroye byla vidět frustrace. Ještě jednou se hráči pustili do boje s jamkami, ale blesky a hromy hrací den nakonec ukončily.

Američan Spieth je po jedenácti jamkách ránu nad par, McIlroy a letošní vítěz Masters Danny Willett dokonce shodně čtyři rány nad po dvanácti jamkách. První kolo dokončilo jen devět hráčů a světová jednička Jason Day ani nezačal.

První kolo by se mělo dohrát v pátek a organizátoři doufají, že druhé odstartuje dvě hodiny po poledni místního času. Předpověď počasí je příznivá.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf