Rubriky:

Češi

Rajdlová vzhlíží k mistrovství, kvůli kterému obnovila kariéru

17. února 2009 17:25 - LIBEREC

Nebýt libereckého mistrovství světa, možná se nejlepší současná česká běžkyně na lyžích Kamila Rajdlová už dávno věnovala jen mateřským povinnostem. Právě kvůli šampionátu v Liberci, kde je doma, ale třicetiletá lyžařka ještě kariéru obnovila. A před početnou skupinou svých blízkých tajně doufá v životní úspěch.

"Tohle mistrovství je věc, kvůli které jsem se k lyžování vrátila. Závodit na takové akci, a ještě v Liberci, je pro mě určitě hodně zajímavé. Není to takové, jako když jsme minule letěli třeba do Japonska," řekla Rajdlová.

Právě na posledním šampionátu v Sapporu se blýskla svými elitním výsledkem: jedenáctým místem na třicetikilometrové trati klasickou technikou. Pak uvažovala, že s lyžováním skončí, protože se jí nelíbily poměry v ženské reprezentaci. I když si to partnerka někdejšího skokana na lyžích Davida Jiroutka rozmyslela, minulou sezónu "obětovala" a loni v dubnu se jí narodila dcera Michaela.

S dcerou se jí krásně relaxuje

"Když jsem s ní, krásně zrelaxuju. Nemusím myslet na závody nebo nějaké blbosti. Přijdu na jiné myšlenky," pochvalovala si Rajdlová, že po porodu dostala nový impulz. "Teď musím malou trochu oželet. Budu spíš s týmem, abych se mohla v klidu připravit. Když bude ale chvíli čas, nevidím důvod, abych si na chvilku neodskočila domů," uvedla Rajdlová. "A malá s rodiči možná dorazí i na závody, byla bych ráda."

Závodnice liberecké Dukly se na tratích ve Vesci představí v roli tahounky českého týmu, čekají se od ní nejlepší výsledky. I když zdaleka není v roli někdejší obletované hvězdy Kateřiny Neumannové, olympijské vítězky a dvojnásobné mistryně světa. Rajdlová ale slušnou výkonnost naznačila už na Tour de Ski, kde skončila na celkovém 22. místě. "Nevím, jestli jsem opravdový lídr. Kdybych vyhrávala závody, je to úplně něco jiného," uvedla Rajdlová.

Největší ambice má na klasické desítce

Dnem "D" pro ni bude hned úvodní závod ženských běžeckých disciplín, klasická desítka. Na ní tajně pomýšlí na umístění v elitní patnáctce. "Trošku mě mrzí, že můj oblíbený závod pojedem hned první den. Radši bych se trochu rozzávodila a třeba ještě předtím jeden nebo dva závody absolvovala. Ale nedá se nic dělat, dělám pro úspěch maximum a snad to dopadne dobře," podotkla Rajdlová.

Sama je prý napjatá, jak se popere s tratěmi ve Vesci. "Jsme tady sice doma, ale moc jsme tady toho nenatrénovali, což je trochu škoda. Ale když je někdo ve formě, tak ty tratě tolik nerozhodují," dodala.

ČTK

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi