Rubriky:

Lyže a snowboard

Běžce na lyžích povede Husák

2. července 2018 15:19 - Praha

Běžci na lyžích mají nového trenéra. Koučem mužů se stal Vasil Husák a jeho asistentem je bývalý reprezentant Dušan Kožíšek. U žen zůstává jako v předešlém roce Jan Franc, stejně tak u juniorů Martin Koukal. Nadále bude u národních týmů působit Fin Ilkka Jarva, i když více v roli poradce a analytika.

 

ČOV/Pavel Lebeda

Jarva minulou sezónu působil v roli šéftrenéra a úzce spolupracoval s Martinem Jakšem, který po zimě ukončil kariéru. Účast finského kouče na kempech bude nyní omezenější, nadále ale bude mít kontrolní hlas ohledně nominací na závody.

"Roční smlouvu jsme s Ilkkou prodloužili s tím, že trenérům pomůže rozjet nový olympijský cyklus, neboť se nám tvoří mladá reprezentace s perspektivou k olympiádě v Pekingu," uvedl v tiskové zprávě ředitel běžeckého úseku Lukáš Sacher.

Nově má Jarva přednášet pro české trenéry a analyzovat tuzemský systém. "Není cílem mládežnickým trenérům říkat, co mají a nemají dělat, spíše jim ukázat odlišný přístup, ze kterého mohou čerpat," upřesnil Sacher.

Husák u běžců, z kterých skončil vedle Jakše a Kožíška také Aleš Razým, vystřídal po roce Zbyňka Valouška. S týmem už absolvoval soustředění v Peci pod Sněžkou a v Oberhofu. "Ve starších hodnoceních opakovaně zaznělo, že nejvíce ztrácíme v soupaži. S ostatními trenéry jsme se shodli, že problémem není nedostatečná silová připravenost, ale technika jízdy," uvedl nový reprezentační trenér.

Vrátit české běžce do špičky se pokusí Kožíšek, dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa ve sprintu dvojic. "Lákala mě představa věnovat se skupince sprinterů, kterým bych mohl předat své mnohaleté zkušenosti," řekl Kožíšek. S novou rolí se zatím seznamuje. "Dávám tomu hodně času a energie. Snažím se s každým závodníkem pracovat na zlepšení techniky. Baví mě, když vidím posun," dodal.

V reprezentaci přibylo několik nových tváří. Z juniorské kategorie přešel mezi dospělé Tomáš Kalivoda, mezi ženami Tereza Beranová a Petra Hynčicová, která dokončuje studia v USA a k českému týmu se připojí koncem července.

Složení reprezentačních družstev v běhu na lyžích:
Muži:
Petr Knop,
Miroslav Rypl,
Jonáš Bešťák,
Luděk Šeller,
Adam Fellner,
Tomáš Kalivoda.
Ženy:
Petra Nováková,
Kateřina Razýmová,
Kateřina Janatová,
Zuzana Staňková,
Petra Hynčicová,
Anna Sixtová,
Tereza Beranová.
Junioři:
Vladimír Kozlovský,
Ondřej Černý,
Jakub Walchetseder,
Kim Žalčík,
Tomáš Lukeš.
Juniorky:
Barbora Havlíčková,
Barbora Antošová,
Zuzana Holíková,
Pavlína Votočková,
Adéla Nováková.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard