Biatlonistka Neunerová vyhrála čtvrtý závod SP za sebou

CHANTY MANSIJSK

Dvacetiletá německá biatlonistka Magdalena Neunerová vyhrála čtvrtý závod Světového poháru za sebou. V rámci finále seriálu v ruském Chanty Mansijsku v sobotu trojnásobná mistryně světa triumfovala ve stíhacím závodě na 10 km a postarala se o prodloužení vítězné série německých biatlonistek, které od 7. února vyhrály devět závodů SP za sebou.

Závěrečný závod sezony, jímž bude v neděli hromadný start, nabídne díky dnešním výsledkům nejdramatičtější možné vyvrcholení. Dosud vedoucí Kati Wilhelmová v sobotu totiž obsadila až 20. místo a Švédka Anna Carin Olofssonová ji v celkovém hodnocení SP dohnala. Obě mají nyní 860 bodů, navíc třetí v pořadí Andrea Henkelová ztrácí jen šest bodů a také ona může pomýšlet na zisk křišťálového glóbu.

Olofssonová v sobotu skončila druhá 25 sekund za Neunerovou, přičemž třetí Henkelovou porazila o pouhé dvě desetiny sekundy. Německá obhájkyně celkového prvenství Wilhelmová ztratila šanci na výraznější úspěch už na první střelbě, po níž musela absolvovat čtyři trestné okruhy. Se žlutým číslem vedoucí ženy SP pojede poslední závod Olofssonová, neboť má na kontě více výher.

Výsledky - stíhací závod na 10 km:
1. Neunerová (Něm.) 34:18,7 min. (4 tr. okruhy), 2. Olofssonová (Švéd.) -25,3 (2), 3. Henkelová (Něm.) -25,5 (2), 4. Brankovičová (Slovin.) -1:03,8 (1), 5. Baverelová-Robertová (Fr.) -1:05,8 (1), 6. Domračevová (Běl.) -1:14,7 (1), 7. Denkingerová -1:25,7 (3), 8. Apelová (obě Něm.) -1:27,3 (2), 9. Bergerová (Nor.) -1:32,8 (1), 10. Gregorinová (Slovin.) -1:37,6 (3).