Maraton na Holmenkollenu vyhrál mistr světa Hjelmeset

OSLO

Prestižní klasickou padesátku na Holmenkollenu vyhrál k radosti domácích fanoušků mistr světa Odd-Björn Hjelmeset. Pětatřicetiletý šampion na této trati ze Sappora zvítězil v přetahované s německým lyžařem Tobiasem Angererem o necelých deset sekund.

Angerer měl přitom ještě na posledním mezičasu necelých pět kilometrů před cílem před Hjelmestem 6,5 sekundy náskok, norský veterán však typickým finišem zvrátil vítězství na svou stranu. Německý běžec si nicméně i tak zajistil malý křišťálový glóbus za hodnocení distančních disciplín v SP a připojil ho tak k velkému glóbu za celkový triumf, který získal v týdnu.

Z českého dua bodoval pouze Jiří Magál, jenž skončil osmnáctý s odstupem 4:52 minuty za Hjelmesetem. Martinu Koukalovi unikla účast v elitní třicítce sice jen o jedno místo, nicméně na poslední bodovanou pozici ztratil přes 50 sekund.

Do konce sezony SP už zbývají odjet pouze středeční stockholmské sprinty a víkendové finále ve Falunu.

Výsledky - 50 km klasicky:
1. Hjelmeset (Nor.) 2:17:22,0, 2. Angerer (Něm.) -9,8, 3. Estil (Nor.) -31,8, 4. Sommerfeldt (Něm.) -1:32,9, 5. Jauhojärvi (Fin.) -1:39,6, 6. Mae (Est.) -1:48,1, 7. Vylegžanin (Rus.) -2:00,5, 8. Di Centa (It.) -2:14,7, 9. Nousiainen (Fin.) -2:25,7, 10. Gjerdalen (Nor.) -2:44,7, ...18. Magál -4:52,0, 31. Koukal (oba ČR) -8:58,5.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.