Úvodní sprinty sezóny vyhráli Hattestad a Kowalczyková

KUUSAMO

Sprinterské závody Světového poháru v běhu na lyžích ve finském Kuusamu vyhráli Ola Vigen Hattestad z Norska a Polka Justyna Kowalczyková. Češi skončili v kvalifikaci.

Norský lyžař Ola Vigen Hattestad oslavuje vítězství ve sprintu v Kuusamu

Hattestad hned v úvodním sprintu sezóny potvrdil svou neotřesitelnou pozici. Vítěz sprinterského SP z předchozích dvou sezón a úřadující mistr světa ve finále na 1,4 km klasicky porazil krajana Oeysteina Pettersena a Rusa Nikitu Krjukova.

Ženský závod na 1,2 km vyhrála Polka Justyna Kowalczyková. Obhájkyně celkového prvenství v SP ve finále porazila Petru Majdičovou ze Slovinska, třetí skončila Slovenka Alena Procházková.

Českým závodníkům se v sobotu nedařilo. V ženské kvalifikaci neuspěly Kamila Rajdlová a Eva Nývltová, které skončily až v sedmé desítce. Mezi muži pak v kvalifikaci obsadil Martin Razým 41. místo, Martin Koukal skončil na 70. příčce a Dušan Kožíšek doběhl na 75. pozici.