Sdruženář Lamy Chappuis obhájil celkové prvenství v SP

LAHTI

Francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis obhájil celkové prvenství ve Světovém poháru. V předposledním závodě sezony v Lahti mu k tomu stačilo třetí místo. Před Norem Mikkem Kokslienem má nedostižný náskok 208 bodů.

Francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis

Úřadující mistr světa z velkého můstku a olympijský vítěz z Vancouveru v další skvělé sezoně pouze jednou chyběl mezi elitní pěticí. Přemožitele nenašel ve třetině závodů (Kuusamo, Lillehammer, Seefeld, Chaux-Neuve).

Dnes figuroval po skoku na čtvrté příčce, v běžecké stopě se ale brzy dotáhl do čela. Z početné skupinky v závěru utekl Němec Björn Kircheisen a s náskokem pěti sekund vyhrál před svým krajanem Erikem Frenzelem. Lamy Chappuis byl o dalších osm sekund zpět, mohl se ale radovat z druhého křišťálového glóbu.

Z českých reprezentantů se nevýše umístil Tomáš Slavík, jenž doběhl jednadvacátý. Bodoval i Miroslav Dvořák na 28. příčce, Pavlu Churavému patří 40. pozice.

Závod SP v severské kombinaci v Lahti:
1. Kircheisen 25:28,6, 2. Frenzel (oba Něm.) -5,4, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -13,2, 4. Denifl (Rak.) -24,4, 5. Klemetsen -25,6, 6. Schmid (oba Nor.) -27,1, 7. Watabe (Jap.) -32,3, 8. Kokslien (Nor.) -39,1, 9. Rydzek (Něm.) -43,9, 10. Ryynänen (Fin.) -49,2, ...21. Slavík -1:53,3, 28. Dvořák -2:35,8, 40. Churavý (všichni ČR) -3:58,3.
Průběžné pořadí SP (po 12 z 13 závodů): 1. Lamy Chappuis 849 b., 2. Kokslien 641, 3. Gottwald 578, 4. Stecher (oba Rak.) 481, 5. Frenzel 474, 6. Kircheisen 419, ...25. Dvořák 95, 30. Slavík 64, 45. Churavý 16.