Slovinka Mazeová vyhrála i druhý obří slalom v sezóně

Aspen

Slovinská lyžařka Tina Mazeová vyhrála i druhý obří slalom v sezóně Světového poháru. V americkém Aspenu odsunula na další stupně vítězů Rakušanku Kathrin Zettelovou a Němku Viktorii Rebensburgovou. Jediná česká reprezentantka na startu Martina Dubovská obsadila v prvním kole 45. místo a nepostoupila.

Slovinka Tina Mazeová během obřího slalomu v Aspenu.

Mazeová si připsala jubilejní desátý triumf v obřím slalomu v seriálu a navázala na říjnové vítězství z úvodního závodu v Söldenu. Devětadvacetiletá Slovinka si upevnila vedení v čele bodování SP a po třech závodech má na kontě 250 bodů. Druhá Zettelová zaostává o devadesát.

Na domácí trati se v prvním závodě od propuštění z nemocnice objevila Američanka Lindsey Vonnová. Čtyřnásobná vítězka Světového poháru skončila na 21. příčce s téměř čtyřvteřinovou ztrátou na Mazeovou.

"Jsem ráda, že jsem mohla jet před svými fanoušky," uvedla Vonnová, která v polovině října strávila dva dny v nemocnici kvůli bolesti střev. "Nejsem ten typ, co by s každou bolístkou běžel do nemocnice, ale tohle byla nejhorší bolest v životě," dodala.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Aspenu (USA):
Ženy - obří slalom:
1. Mazeová (Slovin.) 1:59,39 (57,76+1:01,63), 2. Zettelová (Rak.) -0,90, (58,82+1:01,47), 3. Rebensburgová (Něm.) -1,54 (59,38+1:01,55), 4. Gutová (Švýc.) -1,73 (59,63+1:01,49), 5. Curtoniová (It.) -1,80 (59,07+1:02,12), ...45. Dubovská (ČR) 1:03,18 - nepostoupila do 2. kola.
Průběžné pořadí obřího slalomu SP (po 2 z 10 závodů): 1. Mazeová 200, 2. Zettelová 160, 3. Curtoniová 77, 3. Köhleová (Rak.) 74, 5. Gisinová (Švýc.) 72, 6. Bariozová 62.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 38 závodů): 1. Mazeová 550, 2. Zettelová 160, 3. Höflová-Rieschová (Něm.) 124, 4. Poutiainenová 117, 5. Shiffrinová a Curtoniová obě 89, ...31. Záhrobská (ČR) 20.