Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer chce běžet Jizerskou padesátku, rozhodne se v sobotu

11. ledna 2013 12:20 - Bedřichov

Stále cítí únavu z Tour de Ski, přesto běžec na lyžích Lukáš Bauer v pátek odjel do Bedřichova a počítá se startem v Jizerské padesátce. Odradit jej může prý už jen velká únava při sobotním tréninku nebo extrémně špatné podmínky na trati.

 

I pohled z okna a předpověď počasí přiměly Bauera k cestě do Jizerských hor. Teploty klesly pod bod mrazu, navíc má podle předpovědí připadnout sníh. Únava z etapového závodu z přelomu roku, v němž Bauer obsadil šesté místo, pomalu odeznívá. "Vyrazil jsem s tím, že chci běžet, i když ještě nejsem nejčerstvější" řekl ČTK Bauer.

V sobotu se připojí k týmu dálkových běžců Coop, jehož je členem. Po pátečním volnu si dopřeje lehký trénink a dá pouze na své pocity. "Každý den se únava zlepšuje. Dnes si ještě dám volno, zítra se rozjedu a padne definitivní rozhodnutí," prohlásil. "Zatím se ale kloním k tomu, že pojedu. Nechce se mi zase vracet domů bez závodění," pousmál se.

K tomu by došlo pouze v případě, že by cítil na lyžích výraznou únavu. "Když to bude v normě, tak pojedu. Jinak bych se ale samozřejmě nerad zavařil v přípravě na mistrovství světa, byť je až za měsíc. Proto ta opatrnost, protože vím, že moje baterky ještě nejsou dobité na plnou kapacitu," vysvětloval pětatřicetiletý lyžař, který měl v létě vinou zranění paty a svalu problematickou přípravu. "Takže regeneruji pomaleji," uvedl.

Jizerce dává přednost

Už před sezónou hovořil Bauer o tom, že by se rád zúčastnil dálkových běhů. Chtěl jet za dva týdny Marcialongu, ale v případě, že v neděli nastoupí do Jizerské padesátky, tato možnost padá. Příští týden jsou totiž ještě závody Světového poháru v La Clusaz. "Chci dát přednost Jizerce, protože je v Čechách."

Bauerovi je jasné, že pravděpodobně nebude v neděli bojovat o vítězství, které obhajuje Stanislav Řezáč. "Měl bych s ním velké problémy, i kdybych byl naprosto připraven za normálního stavu," uznal. "Takhle to soupeřům holt ještě víc usnadním, šance je menší. Ale chci jet proto, že chci závodit, ne soupeřit se Standou," dodal Bauer.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard