Skikrosař Kraus si šel pro triumf obklopen mladíky. Vědí, že to se mnou nebude jednoduchý, hlásí

Čtyřleté čekání je u konce, Tomáš Kraus opět vládne skikrosu! V německém Grasgehrenu čtyřnásobný vítěz Světového poháru dokázal skolit všechny soky a vrátit se na první místo. Osmatřicetiletého Krause na stupně obklopili o šestnáct let mladší soupeři.

Skikrosař Tomáš Kraus

Už jste byl v této sezóně čtvrtý i třetí. Je pro vás čerstvý triumf potvrzením, že jste na správné cestě?

Určitě. Ve skikrosu rozhoduje i spousta drobností, které musí fungovat, a teď víme, že je děláme dobře.

V Německu jste přitom byl až sedmadvacátý v kvalifikaci.

Jel jsem s číslem jedna. Strašně sněžilo, bylo těžké obsadit nějaké lepší místo. Trať nebyla projetá, byl jsem rád, že jsem se vůbec kvalifikoval, bylo to o pár míst.

Na závod už byly podmínky lepší?

Dva dny jsme nemohli na kopec, vypadalo to, že neodjedeme ani jeden závod. Ale organizátoři udělali hodně práce, takže aspoň ten druhý se odjel.

Vy jste si v něm počínal hodně suverénně.

Vždycky jsem startoval z pozice, která na mě zbyla, což nebylo snadné. V první jízdě jsem předjel tři lidi, byla tam místa, kde to šlo. Pak už jsem startoval fakt dobře, suprově jely i lyže, nedělal jsem chyby.

Takže stoprocentní závod?

To není nikdy. Důležité je, aby byl dobrý ten celek a to teď byl. Nějakou chybu jsem udělal v kvalifikaci, i během jízd to nebylo úplně čisté, ale povedlo se.

Druhý a třetí v závodě byli o šestnáct let mladší, jak vnímali, že jste je zase porazil?

Oni to tak neberou, vědí, že to se mnou nebude jednoduchý.

Lépe jste asi fanoušky pozvat na Světový pohár do Harrachova nemohl.

Jsem zdravej, mám chuť jezdit, jde mi to, takže se moc těším. Bude to pro mě jeden z vrcholů sezóny.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.