Skokan Hájek byl v letech v Oberstdorfu třináctý

Oberstdorf

Český skokan Antonín Hájek obsadil v závodě Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu 13. místo a zaznamenal svůj nejlepší výsledek od března 2010. Čestmír Kožíšek skončil v generálce na mistrovství světa na 29. příčce, vyhrál domácí Němec Richard Freitag.

Německý skokan Richard Freitag vyhrál domácí závod SP v Oberstdorfu.

Po prvním kole patřilo Hájkovi 16. místo za výkon 196,5 metru, ve druhém se český reprezentant zlepšil o 6,5 metru a v konečném pořadí se posunul. Lepšího umístění v závodě SP dosáhl naposledy v březnu 2010 v Oslu, kde byl osmý. V probíhající sezóně bylo nejlepším Hájkovým vystoupením 17. místo z Harrachova.

Kožíškovi poslední start před šampionátem, který od 20. února do 3. března přivítá Val di Fiemme, příliš nevyšel. V prvním kole obsadil skokem 178 metrů poslední postupové místo, ve druhém si po výkonu 184,5 polepšil o jednu příčku.

Freitag si pro druhý triumf v SP v kariéře doletěl po výkonech 206,5 a 209 metrů. Nora Andrease Stjernena na druhém místě porazil o tři desetiny bodu a navázal na předloňský úspěch z Harrachova. Třetí byl vedoucí muž průběžného pořadí Rakušan Gregor Schlierenzauer.

Freitag v hodnocení SP poskočil na sedmé místo, ze kterého odsunul Jana Maturu. Nejlepší český reprezentant lety v Oberstdorfu vynechal stejně jako zbývající skokani nominovaní na šampionát Roman Koudelka, Jakub Janda a Lukáš Hlava.

SP v letech na lyžích v Oberstdorfu (Německo):
1. Freitag (Něm.) 409,8 b. (209+206,5 m)
2. Stjernen (Nor.) 409,5 (205,5+212)
3. Schlierenzauer (Rak.) 409,0 (204+206,5)
4. Prevc (Slovin.) 406,2 (206,5+209,5)
5. Jacobsen (Nor.) 402,3 (203,5+206)
6. Ito (Jap.) 399,8 (203+209)
7. Hilde (Nor.) 397,5 (206+203)
8. Kranjec (Slovin.) 397,2 (200+210,5)
9. Freund 395,1 (202,5+203,5)
10. Neumayer (oba Něm.) 392,5 (202,5+202,5)