Skokan Matura desítku v Engelbergu neudržel, Janda byl patnáctý

Engelberg

Skokan na lyžích Jan Matura nezvládl druhé kolo závodu Světového poháru v Engelbergu a z devátého místa se propadl na konečnou 22. pozici, přesto zaznamenal nejlepší výsledek sezóny. Naopak Jakub Janda se ze sedmnáctého místa posunul na patnáctou příčku a zůstává jasné nejlepším Čechem ve Světovém poháru.

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch se raduje z vítězství v závodu SP v Engelbergu.

Závod vyhrál Polák Kamil Stoch před Němcem Andreasem Wellingerem a upevnil si vedení v seriálu. Třetí místo obsadil další polský závodník Jan Ziobro, který se posunul na stupně vítězů z dvanáctého místa díky skoku na hranici 133 metrů a navázal na sobotní vítězství na stejném můstku. Po prvním kole vedoucí Rakušan Gregor Schlierenzauer skončil čtvrtý.

Nejlepší český skokan minulé sezóny Matura v prvním kole předvedl výkon 125,5 metru a vešel se do první desítky. V druhém pokusu dopadl na 119,5 metru a propadl se. Matura bodoval letos teprve podruhé, předtím se mu to povedlo v Titisee-Neustadtu, kde obsadil 26. příčku. Jandovi, pátému muži sobotního závodu, naměřili v neděli rozhodčí 128 a 125,5 metru.

"No, spíš to dneska bylo tak, že mi první kolo jako jediný skok tady vyšlo," řekl ČTK Matura. Jinak se prý pral s načasováním odrazu. "Odrážel jsem se pozdě, ale s tím tu bojovalo hodně lidí," uvedl. "Hlavní je, že vím, že to v sobě pořád mám, a budu dál makat," dodal Matura.

Jandovi, pátému muži sobotního závodu, naměřili v neděli rozhodčí 128 a 125,5 metru. "Byly to dva vyrovnané skoky, ale po nemoci ještě nejsem zcela fit a chyběla mi síla. V oblouku jsem neudržel nájezdové postavení," řekl ČTK Janda. "Proto mi nešel odraz dopředu, ale nahoru a pak dole chyběla rychlost. Ale i tak spokojenost," doplnil.

Zbývající čeští reprezentanti Borek Sedlák, Antonín Hájek, Lukáš Hlava a Martin Cikl se nedostali do druhého kola.