Matura skončil ve Willingenu jedenáctý, Stoch má double

Willingen

Český skokan na lyžích Jan Matura obsadil v posledním závodu před olympijskými hrami jedenácté místo. Na Světovém poháru na velkém můstku ve Willingenu slavil double polský mistr světa Kamil Stoch. Body v Německu získal i patnáctý Jakub Janda, Romanu Koudelkovi postup do 2. kola utekl o jedinou pozici.

Český skokan na lyžích Jan Matura.

Stoch v sobotu ve Willingenu svedl obrovskou bitvu s domácím Severinem Freundem, v neděli byl jeho triumf suverénní. Před Freundem v generálce na Soči vyhrál o 13,5 bodu. Třetí byl Slovinec Peter Prevc, kterého Stoch vystřídal v čele Světového poháru.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Matura byl v sobotu ve Willingenu osmnáctý a bodoval jako jediný z Čechů. O den později držel po prvním kole výkonem 137 metrů sedmou příčku, ale druhý skok (134) se mu tolik nepovedl a vypadl z elitní desítky. Janda ve finálovém kole svoji pozici udržel.

Stoch útočil ze druhého místa za Prevcem a po Slovincově zaváhání si připsal jedenáctý triumf v kariéře.