Rubriky:

Lyže a snowboard

Bývalá lyžařská hvězda Pärsonová se provdala za přítelkyni

4. srpna 2014 15:08 - Umea

Hvězda lyžařských svahů Švédka Anja Pärsonová se v sobotu provdala za dlouholetou přítelkyni Filippu Radinovou. Třiatřicetiletá olympijská vítězka z Turína, majitelka sedmi titulů mistryně světa a jedna z mála, která dokázala vyhrávat všechny disciplíny, měla svatbu s o osm let starší partnerkou u řeky Ume ve městě Umea, kde žijí a vychovávají dvouletého syna Elvise.

 

Profimedia.cz

Pärsonová dlouho homosexualitu tajila. Až když na jaře 2012 ukončila kvůli problémům s kolenem kariéru, veřejně oznámila, že žije se ženou, a krátce poté porodila syna.

Obě si k obřadu vybraly datum 2. srpna 2014, kdy Švédsko hostilo Pride Parade, tedy průvod oslavující gay, lesbickou a bisexuální orientaci. "Velká událost s množstvím smíchu i slz, bylo to hodně emotivní," řekla serveru aftonbladet.se někdejší švédská politička Mona Sahlinová, která se obřadu zúčastnila.

Ve statistikách Světového poháru zůstalo Pärsonové zapsáno 42 vítězných závodů, získala šest medailí z olympiád a třináct z mistrovství světa. Švédskou sjezdařku proslavila i populární oslava vítězství skluzem po břiše zvaným "tučňák".

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard