Rubriky:

Lyže a snowboard

Malysz skončil s rallye, vrací se ke skokům. Žebrání ho vyčerpalo

10. října 2016 06:13 - Varšava

Čtyřnásobný mistr světa a vítěz Světového poháru Adam Malysz se vrací do světa skoků na lyžích. Osmatřicetiletý legendární závodník se stal koordinátorem polské reprezentace skokanů a sdruženářů.

 

Facebook

Malysz, který má ve sbírce také tři stříbrné a jednu bronzovou medaili z olympijských her, ukončil kariéru před pěti lety. Poté se začal věnovat automobilovým soutěžím a jel třikrát Rallye Dakar. Nyní však musel tuto etapu své sportovní kariéry minimálně přerušit z finančních důvodů.

Přišel o sponzora

"Nebylo to tak docela moje rozhodnutí. Přišel jsem o hlavního sponzora a za půl roku jsem nenašel nového. Menší soutěže jezdit nechci, to není můj styl," uvedl Malysz v rozhovoru pro web lyžařské federace FIS. "Rallye spolyká strašlivé množství peněz. Oběhal jsem toho hrozně moc, šest měsíců jsem chodil po schůzkách a v září už jsem byl tím žebráním o peníze úplně vyčerpaný," řekl vítěz 39 závodů Světového poháru.

Polský lyžařský svaz ho prý lákal k reprezentaci přes tři roky. "Ale dokud jsem jezdil rallye, tak to nešlo. Neměl jsem čas," uvedl. Nyní ale nabídku přijal a těší se, že se znovu bude pohybovat na skokanských můstcích.

"Čeká mě hodně cestování s týmem. Mým cílem je být s ním co nejvíc, pracovat venku a ne v kanceláři za stolem. To nechám jiným," řekl Malysz, s kterým vedení svazu už v létě konzultovalo angažování Rakušana Stefana Horngachera do funkce reprezentačního trenéra. "Podle mě to byla nejlepší možná volba. Přiznávám, že jsem na svaz trochu tlačil, aby ho vzali," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard