Kolínští basketbalisté mají první výhru, v Ústí zvítězili o bod

Kolínští basketbalisté si pro první výhru v novém ligovém ročníku dojeli do Ústí nad Labem, kde v nedělním utkání 4. kola zvítězili nejtěsnějším rozdílem 87:86. Anthony Lamont Walton pomohl hostům k výhře 32 body, což byl druhý nejlepší střelecký výkon v sezóně. Stoprocentní byl sedmadvacetiletý Američan při střelbě z dálky, proměnil všech šest trojkových pokusů.

Basketbalisté Opavy se radují z vítězství.

Ústecká Sluneta vedla po třetí čtvrtině o pět bodů, ale závěr nezvládla. Devět vteřin před koncem rozhodl o kolínském vítězství Petr Šafarčík dvěma proměněnými trestnými hody.

Zápas o třetí místo v tabulce pro sebe rozhodlo Brno, které porazilo Děčín 77:68. Domácím sice nevyšel úvod, ale třetí čtvrtinu vyhráli o jedenáct bodů a náskok už nepustili.