Sweatová, Walshová Jenningsová - Kubíčková, Kvapilová 2:0 Volejbalistky Kvapilová a Kubíčková potrápily olympijskou vítězku

9. března 2019 08:20 - Sydney
(Aktualizováno: 9. března 2019 09:51)

České plážové volejbalistky Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou potrápily na turnaji v Sydney trojnásobnou olympijskou vítězku Kerri Walshovou Jenningsovou. Čtyřicetiletá slavná Američanka a její spoluhráčka Brooke Sweatová se nakonec radovaly z postupu do čtvrtfinále po výhře 23:21 a 21:19.

 

FIVB.com

Úřadující mistryně republiky Kvapilová a Kubíčková tak obsadily na tříhvězdičkovém australském turnaji Světového okruhu deváté místo. Po dvou výhrách v základní skupině postoupily do druhého kola play off přímo, zatímco favorizované Američanky jednou prohrály a musely absolvovat i zápas prvního kola.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 3* v Sydney:
Ženy - play off:
2. kolo: Sweatová, Walshová Jenningsová (6-USA) - Kubíčková, Kvapilová (18-ČR) 2:0 (21, 19).
Česká dvojice obsadila 9. místo
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.