Skvělé představení Bryanta pomohlo Lakers k výhře nad Dallasem

NEW YORK

Dvaapadesát bodů zaznamenal basketbalista Kobe Bryant v utkání NBA mezi Los Angeles Lakers a Dallasem, čímž svému klubu výrazně pomohl k výhře 108:104 po prodloužení. Lakers vyhráli 14 z posledních 16 zápasů a jsou na druhém místě Západní konference za obhájci trofeje ze San Antonia.

Bryant byl nezastavitelný především v závěru vyrovnaného utkání. Během poslední čtvrtiny nastřílel 22 bodů, dalších osm přidal v prodloužení. Poprvé se tak letos přehoupl přes padesátibodovou hranici. Kouč hostujícího Dallasu Avery Johnson si s jeho výkonem nevěděl rady: "Hlídali jsme ho osobně jedním, dvěma i třemi hráči a nic nepomohlo. Hlídali jsme ho zónově a taky bez úspěchu. Prostě s naší defenzivou nechtěl spolupracovat," poznamenal lakonicky Johnson.

Dallasu nepomohlo ani třicet bodů Dirka Nowitzkého, jenž dvě sekundy před koncem zápasu vyrovnal trojkou na 93:93. V prodloužení už jeho další záchranný pokus sedm sekund před sirénou minul cíl.

V dalším nočním utkání porazili basketbalisté Houstonu Denver 103:89 a patnáctou výhrou za sebou vyrovnali klubový rekord.

NBA:
Cleveland - Chicago 95:86, LA Lakers - Dallas 108:104 po prodl., Boston - Atlanta 98:88, New Jersey - San Antonio 83:93, Washington - New Orleans 101:84, Sacramento - Miami 120:109, Indiana - Milwaukee 128:106, Minnesota - Seattle 108:111 po prodl., Houston - Denver 103:89, Golden State - Portland 110:104, Charlotte - Toronto 110:98.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.