Házenkáři zdolali i Švýcarsko, s Dány budou hrát o celkový triumf

Čeští házenkáři porazili na turnaji o Pohár České televize Švýcarsko 33:24 a připsali si druhou výhru. V nedělním utkání s mistry Evropy Dány budou v hale pražské Sparty bojovat o celkové prvenství. Dánové v sobotu po překvapivé páteční porážce se Švýcarskem zdolali Egypt 29:27.

Svěřenci Pavla Pauzy postupně zlepšovali hru a ve druhém poločase změnili zápas ve svou exhibici. Stejně jako v pátek Egyptu nastříleli 33 gólů.

K jasnému vítězství výrazně přispěl brankář Galia, který chytil řadu střel z bezprostřední blízkosti. V 15. minutě druhé části ho vystřídal dvaadvacetiletý Krupa ze Zubří, který se blýskl chyceným sedmimetrovým hodem. Odpočívali brankář Štochl a křídelní útočník Filip, který si v zápasu s Egyptem narazil koleno.

Nedělní zápas s Dánskem se hraje od 18 hodin.

Švýcarsko - Česko 24:33 (14:15)
Nejvíce branek: Schmitt 5, Liniger 4/3 - Vraný 7, Horák a Řezníček po 5, Nocar 4. Rozhodčí: Karlubík, Struhár (oba SR). Sedmimetrové hody: 6/5 - 0. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1800.
Dánsko - Egypt 29:27 (14:11)
Nejvíce branek: Hansen 6, Holm 4 - Husejn 7/2, Belal 6/1. Rozhodčí: Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/2. Vyloučení: 7:4. Diváci: 1800.