Rubriky:

Míčové sporty

Házenkářský brankář Galia má přetržený křížový vaz v koleni

21. dubna 2008 12:37 - GÖPPINGEN

Bundesligový Göppingen i česká házenkářská reprezentace přijdou na půl roku o gólmana Martina Galiu. Devětadvacetiletý brankář si minulý týden v ligovém utkání přetrhl křížový vaz v koleni a podle prvních odhadů si nezachytá až šest měsíců.

Opora národního týmu tak zmešká důležitou červnovou baráž o postup na světový šampionát 2009 proti Srbsku a pravděpodobně nestihne ani začátek kvalifikace mistrovství Evropy 2010 v Rakousku, která bude rozehrána koncem října.

"Samozřejmě, že je to pro nás špatná zpráva, ale nedá se nic dělat. S asistentem Jiřím Mikou jsme již nad novou brankařskou nominací přemýšleli. Na soustředění, které bude předcházet play off, pojedou tři brankáři. K jedničce Petru Štochlovi se mohou přiřadit i jeho bratr Jan Štochl nebo Miloš Slabý," řekl reprezentační trenér Pavel Pauza pro oficiální web českého házenkářského svazu.

Galia se zranil po srážce s protihráčem. Ve středu má podstoupit operaci a podle informací z německého klubu jeho návrat na palubovky připadá v úvahu nejdříve v říjnu.

Zranění zřejmě zkomplikuje i jednání o Galiově přestupu do Lemga. Gólman už oznámil odchod z Göppingenu, přestože má smlouvu až do roku 2011, ale kluby se zatím ani nepřiblížily dohodě o podmínkách přestupu. Dosavadní zaměstnavatel požaduje odstupné ve výši milionu eur, zatímco Lemgo v první fázi jednání nabídlo jen třetinu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty