Cleveland má v NBA klubový rekord v délce neporazitelnosti

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu mají nový klubový rekord v délce neporazitelnosti: v neděli vyhráli v NBA už dvanáctý zápas za sebou. LeBrona Jamese a spol. nezastavil ani Dallas kolem Dirka Nowitzkého, Cavaliers dokonce zvítězili největším rozdílem v dosavadních vzájemných zápasech 102:74.

Vedoucí tým Východní konference si připsal 60. výhru v sezóně, v domácí hale prohrál jen jednou z 36 zápasů. Utkání ale nabralo jednoznačný směr až po přestávce. V prvním poločase domácí prohrávali 20:35, jenže po změně stran Mavericks dokázali dát pouhých 25 bodů.

Pro Jamese, který si připsal 24 bodů a 12 asistencí, zápas tak hladký průběh neměl. V druhém poločase se totiž tvrdě srazil s jedním z rozhodčích a na palubovce byl ke zděšení ztichlého publika několik minut ošetřován. "Jen jsem ztratil dech a nějakou dobu jsem ho prostě nemohl popadnout," vysvětlil James.

Dallas na posledním postupovém místě v Západní konferenci prohrál podruhé za sebou, ale jeho zaváhání nedokázal využít Phoenix, který je po porážce 118:126 v Sacramentu stále o tři výhry pozadu. Neúspěch Suns dal navíc prakticky postupovou jistotu San Antoniu, Denveru a Houstonu.

Vedle Dallasu a Phoenixu neuspělo v neděli ani zbývajících sedm hostujících týmů včetně Los Angeles Lakers, kteří podlehli Atlantě 76:86. Nejblíže k dobytí palubovky soupeře bylo Chicago, které v Torontu prohrálo až po prodloužení 129:134.

Výsledky nedělních zápasů NBA
Atlanta - LA Lakers 86:76, Boston - Oklahoma City 103:84, Cleveland - Dallas 102:74, Detroit - Philadelphia 101:97, Indiana - Washington 124:115, Minnesota - New Jersey 108:99, New Orleans - San Antonio 90:86, Sacramento - Phoenix 126:118, Toronto - Chicago 134:129 po prodl.
3.Utah72452762,5
4.Minnesota74215328,4
5.Oklahoma City73205327,4
Poznámka: Písmenem "x" jsou označeny celky s jistou účastí v play-off, "y" znamená jisté prvenství v divizi a "z" jisté vítězství v konferenci.