Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Sluková a Kolocová jsou v Klagenfurtu v play-off

30. července 2009 10:34 - KLAGENFURT

Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová se na grandslamovém turnaji Světového okruhu v Klagenfurtu probojovaly už do osmifinále.

České hráčky ve čtvrtek ráno nejdříve po výhře 2:0 nad čínským párem Čang Si, Chuang Jing postoupily z druhého místa ve skupině A do play off a v prvním kole si odpoledne poradily se Švýcarkami Isabelle Forrerovou a Sarah Schmockerovou rovněž 2:0 za 41 minut.

"Je to překvapení, jak daleko jsem se dostaly, ale věděly jsme, že na to máme," řekla Kolocová pro web mezinárodní federace. Do kvalifikace se dostaly se Slukovou až na poslední chvíli z pozice náhradnic, protože se nepřihlásilo pět párů. "Jsme tady nové a to je možná naše výhoda. Některé soupeřky jsme proto překvapily," dodala.

Jednadvacetileté české volejbalistky tak při svém debutu mezi světovou elitou skončí nejhůře deváté, což by pro ně znamenalo zisk 320 bodů do žebříčku a 8000 dolarů. O postup do čtvrtfinále se Sluková s Kolocovou střetnou v pátek s nizozemským párem Marleen Van Ierselová a Sanne Keizerová.

Do hlavní soutěže v Klagenfurtu postoupili také Přemysl Kubala s Petrem Benešem, ale první dva zápasy prohráli. Nejprve s Kanaďany Christianem Redmannem a Richem Van Huizenem 0:2 a poté i s brazilskými olympijskými vítězi z Atén Ricardem a Emanuelem 1:2.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Klagenfurtu:
Skupina A: Sluková, Kolocová (32-ČR) - Čang Si, Chuang Jing (17-Čína) 2:0 (14, 16).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty