Házenkáři prohráli na juniorském mistrovství světa se Švédskem

KÁHIRA

Čeští házenkáři prohráli na juniorském mistrovství světa v Káhiře v prvním utkání čtvrtfinálové skupiny se Švédskem 29:44. Nejlepším střelcem byl s 11 góly Hrstka. V dalších dnech čekají svěřence trenéra Jaroslava Hudečka zápasy se Slovinskem a s Estonskem.

Českým reprezentantům se vůbec nepovedl začátek. Proti soupeřově obraně se dlouho nemohli prosadit, první branku vstřelil až v deváté minutě Hubáček. To už ale Švédové vedli 8:0 a zápas tak byl prakticky rozhodnut.

V dalším průběhu první půle se českému týmu podařilo přiblížit na šestibrankový rozdíl, když v 23. minutě snížil Diviš na 11:17. Do poločasu ale protivník utekl na 23:13 a po změně stran díky dvěma čtyřbrankovým sériím své vedení ještě navýšil.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.