Miami přišlo v NBA v poslední vteřině o výhru nad Bostonem

NEW YORK

Nejlepší celek Východní konference NBA Boston zvítězil ve středečním zápasu v hale basketbalistů Miami 112:106 po prodloužení. Domácí tým nejprve ve čtvrté čtvrtině přišel o slibný jedenáctibodový náskok, pak v poslední sekundě o vítězství a v nastaveném čase ho už nespasil ani vyhlášený střelec Dwyane Wade. Ten v utkání celkem zaznamenal 44 bodů, své maximum v sezoně.

Když Wade pět a půl sekundy před vypršením normální hrací doby vyrovnal z trestných hodů na 99:99, zdaleka to ještě nebyl konec. Míč měl Boston a Ray Allen se chystal rozjet poslední akci, jenže Wade mu ho na polovině hřiště sebral a za nadšeného jásotu diváků ho donesl až do koše.

Na vyrovnání tak hostům zbývalo pouhých šest desetin vteřiny, ale Boston si i v tak kratičkém časovém úseku dokázal poradit. Paul Pierce poslal při vyhození ze strany míč nad koš, kde ho letící Rajon Rondo lehce dopíchl do obroučky.

Právě Rondo byl nakonec s 25 body nejlepším střelcem vítězů. "Není nic horšího než taková porážka. Ale nezbývá nám nic jiného než se z toho nějak dostat," prohlásil zklamaný Wade.

Boston si udržel těsné vedení v konferenci před Clevelandem. Cavaliers ve středu vyhráli 121:98 nad Washington, který nastoupil bez suspendovaného Gilberta Arenase. Toho vyšetřuje policie kvůli incidentu z šatny, při němž vytáhl na spoluhráče zbraně.

Atlanta rázně ukončila sérii čtyř porážek, nad nejslabším týmem ligy New Jersey zvítězila 119:89. Už po první čtvrtině domácí vedli sedmnáctibodovým rozdílem a celkově soupeři nasázeli 13 trojek.

Poprvé od dubna 2007 vyhráli losangeleské derby basketbalisté Clippers. Po devíti nezdarech za sebou zdolali městské rivaly Lakers 102:91, obhájci titulu však i po sedmé porážce v sezoně zůstali nejlepším týmem ligy.

NBA:
Atlanta - New Jersey 119:89, Cleveland - Washington 121:98, LA Clippers - LA Lakers 102:91, Miami - Boston 106:112 po prodl., Minnesota - Golden State 101:107, Oklahoma City - New Orleans 92:97, Orlando - Toronto 103:108, Phoenix - Houston 118:110, San Antonio - Detroit 112:92, Utah - Memphis 117:94.