Basketbalistky Trutnova vyhrály první zápas o třetí místo

TRUTNOV

Basketbalistky Trutnova porazily v prvním utkání o třetí místo v lize Slovanku 68:66 a jediná výhra je dělí od desáté bronzové medaile v historii klubu. Sérii mohou Východočešky ukončit v sobotu ve druhém utkání v Mladé Boleslavi, případný třetí duel by se hrál ve středu znovu v Trutnově.

Trutnov měl svoji oporu v Darině Mišurové, jež se pod čtvrtou výhru nad Slovankou v této sezoně podepsala 26 body a sedmi doskoky. Domácí tým dal prvních 11 bodů v zápase a soupeř na první koš čekal skoro čtyři minuty, přesto Slovanka stihla do konce poločasu skóre otočit.

Ve třetí čtvrtině dokonce hostující celek vedl až o pět bodů (54:49), ale v závěru se projevily větší zkušenosti svěřenkyň trutnovského kouče Martina Petrovického. "Vyhráli jsme zlepšenou obranou v konci utkání," konstatoval Petrovický.

Také v sériích o další umístění uspěly napoprvé domácí celky. Karlovy Vary v boji o páté místo porazily Valosun Brno 74:61, k sedmé pozici má blíže Hradec Králové po výhře 78:61 nad Strakonicemi.

Play off basketbalové ligy žen - 1. zápasy:
O 3. místo:
Trutnov - Slovanka MB 68:66 (26:13, 34:36, 50:54)
Nejvíce bodů: Mišurová 26, Hindráková 17, Věchtová 10 - Nezdařilová 22, Pospíšilová 15, Holubová a Vodrážková po 6. Rozhodčí: Hošek, Baloun. Trestné hody: 26/19 - 19/14. Fauly: 19:22. Pět chyb: 38. Novotná (Slovanka). Trojky: 5:6. Diváci: 1150.
O 5. místo:
Karlovy Vary - Valosun Brno 74:61 (20:12, 34:29, 50:45)
Nejvíce bodů: Magerčiaková 17, Eisnerová 15, Větrovcová 12 - Zrůstová 17, Vlková 13, Mračnová 7. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 18/14 - 23/18. Fauly: 21:19. Trojky: 4:1. Diváci: 116.
O 7. místo:
Hradec Králové - Strakonice 78:61 (15:17, 36:36, 65:45)
Nejvíce bodů: Nováková 17, Steffanová 14, Kysilková a Pochobradská po 12, Zavázalová 10 - Johnová 26, Musilová 12, Baláková 6. Rozhodčí: Kučera, Šikner. Trestné hody: 24/16 - 16/14. Fauly: 18:21. Pět chyb: 27. Musilová. Trojky: 6:5. Diváci: 271.