Rubriky:

Míčové sporty

Čeští házenkáři začali přípravu na play off o MS se Srbskem

7. června 2010 10:10 - PLZEŇ

Dva zápasy pravdy čekají české házenkáře. V play off se Srbskem budou 12. června v Niši a o týden později v Plzni bojovat o postup na mistrovství světa, které se uskuteční na začátku příštího roku ve Švédsku. Reprezentanti se před klíčovými duely scházejí dnes v Plzni.

 

Ognen Teofilovski, Reuters

Před dvěma lety vystavil tentýž soupeř českému celku v play off stop v cestě na minulý světový šampionát do Chorvatska. Ve vyrovnaném souboji Češi doma vyhráli o pět branek, ale v Niši stejným rozdílem podlehli a ve prospěch Srbska rozhodl větší počet vstřelených branek na soupeřově hřišti.

"Příprava bude stejná jako před evropským šampionátem. Jediná změna bude v tom, že z ní vypustíme kondiční blok s ohledem na to, že hráči jsou po skončení sezony unavení," řekl ČTK trenér Martin Lipták, který na začátku letošního roku dovedl český celek na ME v Rakousku k osmému místu.

Postrádat bude vynikajícího obranáře Jiřího Hynka, za kterého musí najít náhradu. Jasnou defenzivní jedničkou je Daniel Kubeš, vedle něj by se měl objevit někdo z trojice Prachař, Horák, Jícha.

V nejlepším klubu světa THW Kiel září dvě hvězdy. Filip Jícha je nejlepším střelcem týmu a hned za ním je Momir Ilič, který předloni v Zubří dal 16 branek, v Niši se trefil pětkrát a byl hlavním tahounem soupeře za postupem. Nad jeho startem ale nyní visí otazník. "Měl přetržený zadní zkřížený vaz. Určitě s týmem bude, ale zda nastoupí, se uvidí až v Niši," uvedl Lipták.

Srbsko je ale podle něj zkušeným mužstvem a silné bude i bez Iliče. "Tým vede nový trenér, vrátil se zkušený dirigent Bojinovič. Dobrá obrana a maximální tempo směrem dopředu by na něj ale mělo platit, stejně jako na ME na Slovinsko," nastínil Lipták recept na úspěch.

Vedle Hynka bude Lipták postrádat křídlo Pavla Mičkala, jenž má potíže s kolenem a nahradí ho Jiří Motl. Otazník je také nad příjezdem Jiřího Vítka, který má nemocnou dceru. "Domluvili jsme se, že si v úterý zavoláme a poté se rozhodne," podotkl Lipták. Chybět bude i brankář Martin Galia, který se dočasně z nominace omluvil.

Nominace na kvalifikační utkání se Srbskem:
Brankáři: Petr Štochl (Füchse Berlín/Něm.), Miloš Slabý (Neuhausen/Něm.), Tomáš Mrkva (Karviná).
Pivoti: David Juříček (Montpellier/Fr.), Václav Vraný (Schaffhausen/Švýc.), Martin Prachař (Bacau/Rum.).
Křídla: Karel Nocar (Chambery/Fr.), Jiří Motl (Lovosice), Jan Filip (Schaffhausen/Švýc.), Jan Sobol (Montpellier/Fr.).
Spojky: Filip Jícha (Kiel/Něm.), Pavel Horák (Göppingen/Něm.), Alois Mráz (Wetzlar/Něm.), Jiří Vítek (Bergischer/Něm.), Jan Stehlík (St. Raphael/Fr.), Tomáš Sklenák (Eisenach/Něm.), Ondřej Zdráhala (Bodö/Nor.), Daniel Kubeš (Kiel/Něm.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty