Hvězdný Anthony prožil v New York Knicks vítězný debut

NEW YORK

Hvězdný basketbalista Carmelo Anthony prožil vítězný debut v týmu New York Knicks, kam se v rámci výměny devíti hráčů přesunul začátkem týdne z Denveru. Čtyřnásobný účastník Utkání hvězd NBA přispěl ve středu 27 body k výhře svého nového týmu 114:108 nad Milwaukee.

Carmelo Anthony (7) patřil k nejlepším hráčům na palubovce.

Šestadvacetiletý Anthony se ve vyprodané Madison Square Garden dočkal bouřlivého uvítání, které připomínalo spíš atmosféru rockového koncertu než basketbalového utkání. "Fanoušci byli úžasní. Miluju to. Jsem doma," uvedl newyorský rodák Anthony.

Zápas se vydařil také druhé posile Chaunceymu Billupsovi, jenž zaznamenal 21 bodů. Knicks si i díky nově příchozím připsali 29. výhru v sezóně, čímž už nyní vyrovnali počet svých vítězství z minulého ročníku.

"Musíme se ale ještě v mnoha věcech zlepšit. Nemůžete vyhrát NBA, když nebudete hrát dobře v obraně," uvedl Billups, jenž byl v roce 2004 nejužitečnějším hráčem finále soutěže při triumfu Detroitu.

Nowitzký už zase září

Dallas porazil i díky 33 bodům Dirka Nowitzkého 118:99 Utah, který jen několik hodin předtím vyměnil svého nejlepšího střelce Derona Williamse do New Jersey. Nets šestadvacetiletého rozehrávače získali hned poté, co prohráli s městskými rivaly Knicks souboj o Anthonyho.

Obhájci titulu Los Angeles Lakers ukončili šestizápasovou vítěznou sérii Portlandu, i když v průběhu čtvrté čtvrtiny prohrávali o deset bodů. Hvězdy Lakers Pau Gasol a Kobe Bryant si rozdělily práci v prodloužení a dovedly svůj tým k výhře 106:101. "Kobe po mně chtěl, abych hrál agresivně a táhl tým v prvních minutách prodloužení. Rádo se stalo," uvedl Španěl Gasol.

Výsledky NBA:
Cleveland - Houston 119:124, Dallas - Utah 118:99, Indiana - Detroit 102:101, Minnesota - Memphis 95:104, New Orleans - LA Clippers 98:87, New York - Milwaukee 114:108, Orlando - Sacramento 105:111, Philadelphia - Washington 117:94, Phoenix - Atlanta 105:97, Portland - LA Lakers 101:106 po prodl., San Antonio - Oklahoma City 109:105, Toronto - Chicago 118:113.