Basketbalistky USK zvítězily v přípravě nad Američankami

Basketbalistky USK Praha porazily v přípravném utkání na Folimance reprezentaci Spojených států amerických 83:77. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 23 body Eva Vítečková. Pro české mistryně byl duel s Američankami generálkou před středečním startem Evropské ligy v Bourges.

Eva Vítečková z USK v souboji s Grinerovou z USA v přípravném utkání.

Tým úřadujících mistryň světa a olympijských šampionek se představil na palubovce pražské Folimanky v rámci svého evropského turné. Na starém kontinentu už porazil italské Schio a španělskou Valencii, se kterou pak prohrál v odvetě.

USK měl proti Američankám postaráno o motivaci. Velká část týmu včetně trenéra Lubora Blažka se totiž skládá z české reprezentace, která na loňském mistrovství světa prohrála ve finále právě s USA.

Burgrová z USK se snaží rozehrát míč přes Charlesovou z USA.foto: Právo/Jan Handrejch

Pražanky se ujaly už v první čtvrtině vedení a i přes nevydařenou druhou část dokázaly v druhé půli zápas rozhodnout. Vedle Vítečkové k tomu přispěla 15 body další reprezentantka Kateřina Elhotová. Za USA dala 20 bodů Tina Charlesová, jednička loňského draftu WNBA.

USK Praha - USA 83:77 (29:21, 40:49, 69:59)
Nejvíce bodů: Vítečková 23, Elhotová 15, Eldebrinková 12 - Charlesová 20, Cashová 15.