Českobudějovičtí volejbalisté chtějí hrát Středoevropskou ligu

28. prosince 2011 12:58 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Vedení volejbalistů Českých Budějovic jedná se svazem o vynechání základní části příštího ročníku extraligy a startu ve Středoevropské lize. Tým, který za posledních pět let získal čtyři mistrovské tituly a v nové sezoně ještě neprohrál, by se chtěl zapojit až do play off.

Ve Středoevropské lize letos startuje šest týmů z Rakouska, Slovenska a Chorvatska. "Chtěli bychom hrát Středoevropskou ligu a do domácí soutěže nastoupit až v play off. Je to varianta, kterou projednáváme a myslíme ji vážně, ale ještě neznáme všechny podmínky," řekl prezident klubu Jan Diviš na webu budejckadrbna.cz.

Funkcionáři Jihostroje už zahájili i jednání s předsedou svazu Zdeňkem Haníkem. "Pro diváky by to bylo něco nového, viděli by atraktivní soupeře a kvalitní soutěž. Definitivní rozhodnutí padne v únoru, kdy bychom už měli znát konkrétní podobu a podmínky soutěže" dodal Diviš.

K podobnému kroku loni sáhly také volejbalistky Prostějova. Středoevropskou ligu vyhrály, letos se však do extraligy opět vrátily.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.