Perušič, Schweiner - Plavinš, Točs 2:0 Beachvolejbalisté Perušič a Schweiner mají jistý postup ze skupiny

7. října 2021 23:12 - Cagliari/Praha

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner mají ve finále Světového okruhu jistou účast minimálně ve čtvrtfinále. Český pár dnes v Cagliari porazil Lotyše Martinse Plavinše a Edgarse Točse 21:13 a 21:17, po třetí výhře vede pětičlennou skupinu A a má jistý postup do sobotních vyřazovacích bojů.

 

OBO 2021/Vlastimil Vacek, Právo

"Vítězná šňůra pokračuje!" uvedli Perušič a Schweiner na sociálních sítích. "Ve dvou setech se nám podařilo až na dvě slabší chvilky porazit Lotyše a zajistit si tak postup do vyřazovací části. Z jakého místa se rozhodne proti domácím legendám," doplnili.

V pátek se Perušič a Schweiner utkají od 18:00 s domácí dvojicí Paolo Nicolai, Daniele Lupo a výhra by jim zajistila postup z prvního místa skupiny přímo do semifinále. Porážka může znamenat první až třetí místo, přičemž páry na druhých a třetích místech si zahrají čtvrtfinále.

Šampionát v plážovém volejbalu patřil favoritům, Perušič se Schweinerem obhájili

Češi si se čtvrtý párem z olympiády v Tokiu Plavinšem a Točsem v prvním setu poradili díky tradičně dobré Perušičově obraně v poli a Schweinerově práci nad sítí bez větších problémů. Vyrovnanější druhý set rozhodli Češi od stavu 15:14, kdy Lotyši pomohli chybou a Schweiner přidal úspěšný blok.

Perušič a Schweiner ve středu porazili Nizozemce Christiaana Varenhorsta a Stevena van de Veldeho 2:1 na sety a poté si poradili 2:0 s Američany Taylorem Crabbem a Jakem Gibbem.

Finále Světového okruhu v plážovém volejbalu:
Muži - skupina A:
Perušič, Schweiner (ČR) - Plavinš, Točs (Lot.) 2:0 (13, 17).
Průběžné pořadí: 1. Perušič, Schweiner 3 výhry/0 porážek, 2. Varenhorst, Van de Velde (8-Niz.) 2/1 a Nicolai, Lupo (It.) 2/1, 4. Crabb, Gibb (4-USA) 1/3, 5. Plavinš, Točs 0:3.
ČTK

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.