LA Lakers - Chicago 90:81Lakers porazili Chicago a už jsou osmí v Západní konferenci

Los Angeles

Basketbalisté Los Angeles Lakers porazili Chicago 90:81 a posunuli se na osmé místo v Západní konferenci před Utah. Miami zvítězilo poosmnácté za sebou, když si poradilo s Indianou 105:91.

Steve Nash z Los Angeles Lakers (vpravo) drží míč před Natem Robinsonem z Chicaga.

Chicago vedlo v Los Angeles naposledy ve druhé čtvrtině, Lakers otočili vývoj utkání ještě do poločasu a po změně stran definitivně rozhodli o své páté domácí výhře v řadě šňůrou 12:0. Poprvé v sezóně jsou dvě výhry nad padesátiprocentní bilancí (33-31).

"Musíme se dostat ještě výš. Hotovo ještě zdaleka nemáme. Je třeba se zlepšovat s každým zápasem," uvedl rozehrávač Steve Nash. Zlepšenou formu potvrdil Dwight Howard, jenž nasbíral 16 bodů, 21 doskoků a čtyři bloky. Kobe Bryant přispěl 19 body a devíti asistencemi. Hosty vedl s 19 body Nate Robinson. Joakim Noah měl 18 bodů a 17 doskoků.

Miami až na třetí pokus dokázalo v této sezóně porazit Indianu, čímž prodloužilo svoji vítěznou šňůru na 18 zápasů. Jde o nejlepší sérii v soutěži od konce roku 2008, kdy Boston vyhrál 19 utkání v řadě.

Clippers nedali Detroitu šanci

Obhájci titulu uspěli přesto, že LeBron James dal jen 13 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl Mario Chalmers s 26 body, Chris Bosh přidal 24 a Dwayne Wade 23 bodů. Za Pacers nastřílel 24 bodů David West.

Oklahoma přehrála Boston 91:79. Po třech čtvrtinách Thunder vedli jen o tři body, ale poslední část zahájili šňůrou 11:2, z čehož se Celtics už nevzpamatovali. K výhře domácím pomohl Kevin Durant 23 body.

New Orleans proti Portlandu opět promrhalo dvouciferný náskok, ale přesto dokázalo zvítězit 98:96. Jedenáct vteřin před koncem poslal Damian Lillard trojkou Portland do vedení 96:95, ale dvě vteřiny před koncem otočil skóre košem s faulem domácí Ryan Anderson.

O debakl dne se postarali hráči Los Angeles Clippers, kteří zdolali Detroit 129:97. Blake Griffin nastřílel 22 bodů, Chris Paul k výhře pomohl 20 body a 14 asistencemi.

4.Portland62293346,8
5.Minnesota60213935,0

Pozn.: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.