ČR - Švýcarsko 32:19Házenkářky na turnaji v Chebu vysoko porazily Švýcarsko

Cheb

České házenkářky zdolaly v druhém utkání na turnaji O štít města Chebu Švýcarsko vysoko 32:19 a odčinily dvougólovou čtvrteční porážku od Rakouska. Svěřenkyně Jana Bašného zakončí vystoupení na 40. ročníku tradičního turnaje v sobotu po poledni soubojem s Tuniskem.

Češky dnes od začátku potvrzovaly roli vysokých favoritek a outsidera ani jednou nepustily do vedení. Vývoj zápasu předznamenal už úvod, který domácímu týmu vyšel znamenitě a nekrytá Salčáková po jedenácti minutách zvýšila už na 6:1.

Poločas Češky vyhrály o osm gólů a v poklidné cestě za vítězstvím pokračovaly i po změn stran. V druhé půli svěřenkyně kouče Bašného navýšily rozdíl ve skóre ještě o dalších pět branek.

Pro Češky je turnaj v Chebu první akcí od prosincového evropského šampionátu v Srbsku. Tým ladí formu směrem k červnovému play off o postup na mistrovství světa proti Islandu.