Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Mexiko 3:0

Volejbalistky po vítězství nad Mexikem postoupily do Final Four

2. srpna 2014 17:27 - Brno

České volejbalistky porazily na turnaji Grand Prix v Brně také Mexiko 3:0 a zajistily si účast ve Final Four třetí skupiny, které se uskuteční za dva týdny v Bulharsku. Po páté výhře z pěti zápasů mají české hráčky v osmičlenné tabulce své skupiny jako jediné plný počet bodů.

 

Václav Šálek, ČTK

Po jasné páteční výhře nad Alžírskem zvládly bez problémů i dnešní duel s Mexikem. Vyhrály po setech 25:14, 25:18 a 25:19 za hodinu a čtvrt. V neděli (od 17:30) zakončí domácí účinkování v Grand Prix proti Kazachstánu, Final Four absolvují 16. a 17. srpna v bulharském Samokovu. Zbývající dva účastníci budou známi v neděli.

"Věděl jsem, že první dva zápasy budou snadnější. S výkony jsem spokojený, i když jsme se dopustili několika chyb. Poslední zápas s Kazachstánem prověří podstatně více naše kvality," uvedl kouč českého týmu Carlo Parisi.

I dnes vyšel českým hráčkám začátek. Trenér Carlo Parisi vsadil tentokrát na sestavu s nahrávačkou Lucií Smutnou a na místě první smečařky se objevila Michala Kvapilová. Důraznější útočnou hrou postupně domácí tým zvyšoval náskok, o body se starala především Aneta Havlíčková. Mexičanky v úvodu nezvládaly obranu na síti a uhrály jen 14 bodů.

V podobném duchu se odehrávala druhá sada, v níž ale oproti úvodu české volejbalistky častěji chybovaly. Mexičanky zrychlily hru a chvíli držely vyrovnanou partii. V koncovce se nicméně prosadily zkušenější a volejbalově vyzrálejší Češky.

Také v úvodu třetího dějství Mexičanky stačily čelit tlaku soupeřek. Z výkonu českého týmu se v závěru vytrácela koncentrace, která se projevovala v nepřesnostech. V závěru ještě hostující tým snížil na rozdíl jen dvou bodů, ale žádné drama se v Brně nekonalo.

"Dnešní zápas byl mnohem náročnější než duel s Alžírskem. Výměny byly delší a soupeřky nám nedaly nic zadarmo. S naším výkonem můžeme být spokojené. Teď ale musíme potvrdit formu v neděli vítězstvím nad Kazachstánem," řekla Markéta Chlumská.

Formát Grand Prix, která se letos rozšířila na 28 týmů, zůstává pro příští rok nejasný. Z Final Four v Bulharsku by se mělo dát postoupit do vyšší divize, jenže není jisté, kolik družstev se za rok přihlásí.

Druhý turnaj Grand Prix volejbalistek v Brně - skupina 3:
ČR - Mexiko 3:0 (14, 18, 19)
Sestava a body ČR: Smutná 4, Kvapilová 7, Trnková 5, Havlíčková 19, Havelková 7, Sajdová 1, libero Chlumská - Vanžurová 6, Dostálová, Vincourová, Vyklická. Trenér: Parisi.
Kazachstán - Alžírsko 3:0 (8, 19, 17).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty