Házenkáři Zubří si ve Frýdku-Místku připsali pátou výhru za sebou

Házenkáři Zubří prodloužili v extralize vítěznou sérii na pět zápasů a po výhře 31:27 ve Frýdku-Místku mají shodně bodů jako vedoucí obhájce titulu Plzeň.

Favorizovaní hosté si vypracovali náskok už v první desetiminutovce, po níž vedli 9:6. V poločase vyhrávali o šest gólů. Po pauze pokračoval střelecký souboj Petrovského a Řezníčka, z něhož sice vyšel lépe domácí kanonýr, který dal 12 gólů, na vítězství jeho celku to ale nestačilo. Frýdek-Místek stáhl ztrátu nejvýš na čtyři góly a Řezníček v poslední minutě zpečetil svou devátou trefou skóre na 31:27.

"Prohráli jsme kvůli tomu, že jsme neproměňovali brankové příležitosti v prvním poločase, udělali jsme hodně technických chyb," řekl trenér poražených Aleš Chrastina. "Maximální spokojenost v prvé půli, nejsem zklamaný ani s výkonem v druhé půli. Jsem zklamaný z toho, co předvedli v druhé půli rozhodčí," okomentoval zápas trenér Zubří Jiří Kekrt.

Dva body na vedoucí duo ztrácejí KP Brno a pražská Dukla, která vyhrála ve Zlíně 31:20. Třináct gólů ve vítězném celku nastřílel Milan Kotrč. "Kluci výborně bránili a obrana se zlepšovala každou minutou. Ve druhém poločase už to fungovalo skvěle, musím vyzvednout ještě skvělý výkon našich obou brankářů," řekl trenér Pražanů Jan Josef.

Extraliga házenkářů - 7. kolo:
Frýdek-Místek - Zubří 27:31 (12:18)
Nejvíce branek: V. Petrovský 12/4, Strack 6, Klaban 4 - Řezníček 9/5, Zahradníček 6, Reček 5, Bechný 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/4 - 6/5. Vyloučení: 4:5. Diváci: 518.
Přerov - Karviná 26:33 (12:13)
Nejvíce branek: Švébiš 8, Pernička 7, Zemánek 4 - Frančík 8, Chudoba 6/1, Užek 5. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 73.
Zlín - Dukla Praha 20:31 (10:14)
Nejvíce branek: Kafka a Plšek po 4, Dujčák 3/2 - Kotrč 13/4, Šůstek 4, Fulnek a Sviták po 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 7/4 - 4/4. Vyloučení: 5:4. Diváci: 850.