Petrovský se v extralize házenkářů blýskl 19 góly

Frýdek-Místek

Vojtěch Petrovský nastřílel v utkání 17. kola házenkářské extraligy nevídaných 19 gólů a největší měrou se přičinil o výrazné vítězství Frýdku-Místku nad Karvinou 36:27. Domácí se posunuli na šesté místo, Karviná zaostává za postupovou osmičkou o bod.

Ilustrační foto

Úsek mezi 16. a 25. minutou vyhrál Frýdek-Místek 8:1 a rázem vedl o pět branek. Hostům už se vyrovnat nepodařilo, spoustu jejich střel pochytal brankář Vít Pyško.

"My jsme v zápase úplně vypadli z role, když se domácí dostali v první půli do vedení. Nechci snížit výkon hráčů Frýdku, ale v podstatě nás dneska porazili dva hráči, Petrovský s Pyškem. Je to naše kolektivní ostuda," prohlásil karvinský trenér Jaroslav Hudeček.

V boji o play off si výhrami polepšily i Hranice a Jičín.

Extraliga házenkářů - 17. kolo:
Hranice - Litovel 32:28 (16:17)
Nejvíce branek: Zemánek a Rachač po 7 - Šmalc 9, Dolák 6. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 6/5 - 1/0. Vyloučení: 2:8. Diváci: 310.
Přerov - Jičín 19:39 (9:20)
Nejvíce branek: Hradil 9/3, Buček 4 - Král 11/3, Zeman 5, Tomeš a Kubík po 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 3:5. ČK: 29. Pernička (Přerov). Diváci: 93.
Frýdek-Místek - Karviná 36:27 (17:14)
Nejvíce branek: V. Petrovský 19/3, Strack 5, Klaban 4 - Ivkovič 7, Veřmiřovský 6/1, Chudoba 5/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení 6:8. Diváci: 530.