Česko - Švýcarsko 5:3Povedená generálka na MS. Florbalisté zdolali na EFT Švýcarsko a skončili druzí

Växjö

Čeští florbalisté vyhráli v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour ve švédském Växjö nad Švýcarskem 5:3, zvládli tak zápasovou generálku na prosincové mistrovství světa v Curychu. V dodatečných nájezdech ještě svěřenci trenéra Tomáš Trnavského zvítězili 2:1 a se sedmi body obsadili na turnaji druhé místo.

Češi vedli po dvou třetinách nad Švýcarskem už 4:0. Skóre otevřel v sedmé minutě Kološ a ještě v úvodní části zvýšil při Helfensteinově vyloučení Zálesný. V druhé dvacetiminutovce zvýraznili náskok kapitán Fridrich s Ostřanským.

V závěrečné části už inkasoval také gólman Kafka, jehož překonali Stucki a v přesilovce Schmocker. V 52. minutě ale upravil na rozdíl tří branek svou druhou trefou v utkání Zálesný. Konečnou podobu výsledku dal 100 sekund před koncem Reusser. V rozstřelu se prosadili za český tým Fridrich s Kološem a za Švýcary jen Stucki.

Euro Floorball Tour mužů ve Växjö (Švédsko)
Česká republika - Švýcarsko 5:3 (2:0, 2:0, 1:3), nájezdy 2:1
Branky a nahrávky: 7. Kološ (Sladký), 15. Zálesný (Ostřanský), 26. Fridrich (Rybka), 36. Ostřanský, 52. Zálesný (Tomášík) - 46. Stucki (Reusser), 50. Schmocker (Antener), 59. Reusser (Antener). Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Diváci: 300.
Švédsko - Finsko 7:6 (3:0, 3:2, 1:4), nájezdy 2:0