Chodov vyhrál v Chomutově florbalové derby nad Střešovicemi

Chomutov

Florbalisté Chodova zvítězili v 10. kole extraligy nad Tatranem Střešovice 8:7 v prodloužení a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na svého dnešního soupeře na dva body. Duel se hrál v rámci projektu Severská výzva v Chomutově, kde atraktivní pražské derby lídra s úřadujícím mistrem sledovala rekordní návštěva sezóny 1020 diváků.

Chodovský brankář Jan Barák se snaží zlikvidovat šanci Marka Vávry (druhý zleva) z Tatranu.

Zápas rozhodl v čase 63:18 nejproduktivnější hráč soutěže Matěj Jendrišák, který si v utkání připsal dvě trefy a jednu asistenci. Ještě lepší bilanci měl jeho spoluhráč Ondřej Mikeš, jenž zaznamenal hattrick a jednu přihrávku.

Chodov v poslední třetině díky třetí trefě Mikeše a gólu Jendrišáka unikl na 7:5. Tomáš Vávra s Deutschem ztrátu smazali a po výhře v běžné hrací době sahal Tatran, Chodov však podržel gólman Barák.

"Byla to skvělá akce. Děkujeme všem divákům, kteří přišli. Tohle byla reklama na florbal. Se štěstím jsme vyhráli v prodloužení," řekl webu České florbalové unie trenér Chodova Karel Myšák. "Byl to divácky velice atraktivní zápas se šťastným koncem pro Chodov," podotkl trenér Střešovic Jan Zahalka.

Extraliga florbalistů - předehrávka 10. kola:
Tatran Střešovice - JM Chodov 7:8 v prodl. (2:2, 2:2, 3:3 - 0:1), hráno v Chomutově
Branky: 5. Ondrušek, 7. M. Podhráský, 27. Richter, 38. Natov, 45. M. Vávra, 55. T. Vávra, 56. Deutsch - 22., 31. a 48. Mikeš, 12. a 42. Běhavý, 50. a 64. Jendrišák, 18. Kotlas.