Finsko - ČR 6:2Čeští florbalisté podlehli na JMS Finsku a budou hrát o bronz

Helsingborg

Čeští florbalisté podlehli v semifinále juniorského mistrovství světa Finsku jednoznačně 2:6 a v neděli v poledne je v Helsingborgu čeká boj o bronz s domácím Švédskem. Obhájci titulu totiž prohráli se Švýcarskem 6:7 po samostatných nájezdech a na osmém šampionátu budou poprvé chybět ve finále.

Svěřenci trenéra Luďka Beneše budou mít druhou šanci ukončit osmileté čekání na medaili. Ve sbírce zatím mají stříbro z roku 2007 ze Švýcarska a bronz z roku 2003 z Prahy. Pětinásobným mistrům světa by ale museli oplatit porážku 4:5 ze skupiny.

Finy dostal v 11. minutě do vedení Mäkinen a vzápětí zvýšil Kinnunen. V druhé třetině Seveřané přidali ještě čtyři góly a bylo rozhodnuto; dvakrát se trefil Lastikka, jednou Sorri a Nuutinen. Češi v závěrečném dějství zkorigovali výsledek díky brance Kielera v přesilovce a gólu Kolstrunka.

Mistrovství světa juniorů ve florbalu v Helsingborgu (Švédsko):
Semifinále:
Finsko - ČR 6:2 (2:0, 4:0, 0:2)
Branky: 22. a 38. Lastikka, 11. Mäkinen, 13. Kinnunen, 34. Sorri, 38. Nuutinen - 50. Kieler, 51. Kolstrunk.
Švýcarsko - Švédsko 7:6 po sam. nájezdech (3:1, 2:1, 1:4 - 0:0).