Chodov - Classic 3:7Chodov ztroskotal v semifinále Poháru mistrů po prohře s Classic

Seinäjoki

Florbalisté Chodova podlehli v semifinále Poháru mistrů v Seinäjoki finskému celku Classic 3:7 a s turnajem se loučí. Hattrickem pomohl vyřadit Pražany útočník Eemeli Salin. Hráčky Ivanti Tigers FK Jižní Město porazily v duelu o konečné umístění norskou Sveivu 8:2 a skončily páté. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci zazářila útočnice Tereza Hanzlíková.

Chodovu se nevydařil vstup do utkání a rychle prohrával 0:2. Skóre otevřel Salin po 68 vteřinách a za 30 sekund překonal brankáře Baráka také po rychlé kombinaci Koskinen. V páté minutě sice snížil Pražan, zanedlouho ale vrátil týmu z Tampere dvoubrankový náskok Jääskeläinen a v 19. minutě upravil Johansson už na 4:1.

V druhém dějství se Pražané vrátili do hry. V 36. minutě překonal Terisevu Strachota a 66 vteřin před druhou pauzou potrestal Salinovo vyloučení Martin Koutný. V 54. minutě ale druhou druhou trefou v utkání uklidnil Classic Johansson a pak ještě dvěma góly při hře Pražanů na riziko dovršil hattrick Salin.

Classic budou hrát v neděli od 13:15 ve finále s vítězem duelu mezi domácím SPV Seinäjoki a švédským Falunem.

České šampionky v pátek podlehly ve čtvrtfinále TPS Turku 3:4 po samostatných nájezdech a dnes rychle rozhodly o vítězství. Po první třetině vedly díky dvěma trefám Hanzlíkové a gólu Kubišové 3:0 a ve 24. minutě zvýšila Steinbachová.

Ve 33. minutě sice sebrala Christianové čisté konto Bergová, ale Hyršlová s Lucií Pilíkovou upravily v druhém dějství už na rozdíl pěti branek.

Norský celek s útočnici Petrou Hložánkovou v sestavě se ještě radoval z jedné trefy v 47. minutě, kdy se prosadila Langakerová. Vzápětí ale dovršila hattrick Hanzlíková a poslední gól zápasu dala Košturiaková.

Do nedělního finále postoupily hráčky švédského celku IKSU a Classic. IKSU rozdrtil TPS Turku 15:1 a Classic porazil Dietlikon s útočnicí Lucií Šrotovou 5:1.

Pohár mistrů ve florbalu v Seinäjoki (Finsko):
Ženy:
O 5. místo:
Ivanti Tigers FK Jižní Město - Sveiva IB (Nor.) 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Hanzlíková (Košturiaková), 15. Hanzlíková (Košturiaková), 18. Kubišová (Polívková), 24. Steinbachová (Šulanová), 38. Hyršlová (Hanzlíková), 38. L. Políková (Steinbachová), 50. Hanzlíková (Hyršlová), 52. Košturiaková (Hyršlová) - 33. Bergová, 47. Langakerová. Rozhodčí: Järvi, Kirsilä (oba Fin.). Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 123.
Semifinále:
IKSU (Švéd.) - TPS Turku 15:1 (7:0, 4:0, 4:1),
Classic (Fin.) - UHC Dietlikon (Švýc.) 5:1 (1:0, 3:0, 1:1).
Muži:
O 5. místo:
SV Wiler-Ersigen (Švýc.) - UHC Weissenfels (Něm.) 6:2 (2:1, 2:1, 2:0).
Semifinále:
Chodov - Classic (Fin.) 3:7 (1:4, 2:0, 0:3)
Branky: 5. Pražan (M. Vávra), 36. Strachota (M. Koutný), 39. M. Koutný (Sýkora) - 2. Salin (Vänttinen), 2. Koskinen (Lehtinen), 7. Jääskeläinen (Rantala), 19. S. Johansson (Piha), 54. S. Johansson (Lehtinen), 55. Salin (Pulkkinen), 60. Salin (Vänttinen). Rozhodčí: Andersson, Wissman (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 1243.
SPV Seinäjoki (Fin.) - IBF Falun (Švéd.) 2:7 (2:2, 0:0, 0:5).