Španěl Mola je potřetí v řadě mistrem světa v triatlonu

Gold Coast

Španěl Mario Mola je potřetí za sebou mistrem světa v olympijském triatlonu. V závěrečném závodu osmidílného seriálu v australském Gold Coast obsadil druhé místo za Francouzem Vincentem Luisem a udržel první příčku v celkovém pořadí. Vicemistrem světa se stal Luis.

Triatlonisté na ilustrační fotografii.

Čeští reprezentanti František Linduška a Jan Čelůstka doběhli v Gold Coast na konci čtvrté desítky.

Osmadvacetiletý Mola vyhrál čtyři letošní závody mistrovství světa a v dalších dvou skončil druhý. Třetím titulem po sobě napodobil krajana Javiera Gómeze, který šampionátu kraloval v letech 2013 až 2015.

Diskvalifikací skončil závěrečný závod pro dvojnásobného olympijského vítěze a bývalého mistra světa Alistaira Brownleeho. Britský triatlonista doplatil na chybu v plavecké části, kdy minul bójku. „Diskvalifikovaný jsem byl poprvé. Vzal jsem bójku ze špatné strany, viděl jsem to na videu. Byl jsem dezorientovaný, dostal jsem ránu a byl pod vodou. Drsnější plavecký závod jsem nezažil," uvedl Brownlee, který neměl ambice na dobré umístění v šampionátu.