Rubriky:

Ostatní

Živě

Softbalistky budou hrát v olympijské kvalifikaci i s Itálií

10. července 2019 16:31 - Utrecht

České softbalistky zahájí kvalifikaci o účast na olympijských hrách v Tokiu 23. července v Utrechtu zápasem proti Francii. Ve skupině A se utkají ještě s čerstvými vítězkami evropského šampionátu v Ostravě Italkami a Botswanou. Rozhodl o tom dnešní los.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Ve skupině B jsou Británie, Španělsko, Nizozemsko a JAR. Turnaj vyvrcholí 27. července, na olympiádu se probojuje pouze jeho vítěz.

S Italkami české softbalistky prohrály v Ostravě jednoznačně 0:10. Britkám podlehly v utkání o bronz 1:5.

Softbal se vrátí na olympijské hry po 12 letech. Účast v šestičlenném turnaji mají jistou domácí Japonky a také Američanky, které ovládly loňské mistrovství světa.

Na přelomu srpna a září budou hrát o dvě postupová místa zámořské týmy v kanadském Surrey. Koncem září se uskuteční asijsko-oceánská kvalifikaci v Šanghaji, kde bude ve hře zbývající volné místo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.